Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Jedenastka na mundial: Polska

Komentarze

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w porównaniu z moimi kolegami po fachu odpowiedzialnymi za reprezentację Niemiec i Australii jestem w zdecydowanie trudniejszej sytuacji. Polskę zamieszkuje aktualnie 38,434 milionów selekcjonerów wszelkich reprezentacji narodowych (a także mechaników, specjalistów od nawigacji, krytyków kulinarnych i Wujków Dobra Rada), a posada specjalisty od piłki nożnej jest w tym momencie szczególnie popularna. Z drugiej jednak strony, pierwszy mecz z Senegalem udowodnił, że zmiany są konieczne, a jakakolwiek asekuracyjna gra niczego nam już nie da, mogę więc pozostać przy ofensywnym ustawieniu zespołu. Tutaj docieram do najistotniejszej różnicy w porównaniu z reprezentacją piłki kopanej – mam naprawdę mocną, szeroką kadrę i na żadnej pozycji nie muszę wystawiać kogoś, kto ostatnią bramkę strzelił w poprzedniej dekadzie. Do boju, Polsko!

Do boju Polsko! © thebombcupshop.com.

Bramkarz

Bramkarz. © Maciej Nowicki.

Pałac Mierzęcin Regent Reserva 2013 – Należę do tych selekcjonerów, którzy na tej pozycji, zamiast młodych i gniewnych wolą kogoś doświadczonego, kto nie zawiedzie w najważniejszym meczu trudnym do zrozumienia zachowaniem. Regent Reserva 2013 z Pałacu Mierzęcin daje nie tylko świetny czerwony owoc, ale i poważną strukturę, świetną integrację beczki oraz przekonanie, że nie muszę w najbliższym czasie rozglądać się za następcą (♥♥♥♥+).

Obrona

Stoper. © Maciej Nowicki.

Winnica Gostchorze GostArt 2016 – Przed bramkarzem, jako stoper, najbardziej doświadczony polski zawodnik na tej pozycji. Ojciec i trener – Guillaume Dubois, od lat przygotowywał do gry jego starszych braci, ale to właśnie GostArt 2016, dzięki wydłużonemu czasu spędzonemu na osadzie (ponad 12 miesięcy) okazał się najzdolniejszym z nich. Soczyste białe owoce, sporo nut kremowych, świetna kwasowość – może śmiało stawać w szranki z zawodnikami grającymi w bardziej uznanych reprezentacjach (♥♥♥♥♡).

Prawy obrońca. © Winnica Spotkaniówka.

Winnica Spotkaniówka Regent 2015 – Na prawej stronie obrony, znakomity zawodnik z Podkarpacia. Debiutował rok temu i od razu wywalczył sobie pewną pozycję w reprezentacji. Dojrzała wiśnia, śliwka w towarzystwie nut wędzonych i korzennych, umiejętnie podbite nutami dębowymi. Pewny punkt obrony na następnych kilka lat. (♥♥♥♥)

Lewy obrońca. © Maciej Nowicki.

Winnica Equus Cabernetis 2016 – Po drugiej stronie wystawiam nieco młodszego reprezentanta, który szturmem wdarł się do pierwszego składu ledwie we wrześniu zeszłego roku i od tego czasu jego pozycja jest niezagrożona. Potęga ciemnych owoców, charakterystyczne akcenty papryki i kawy. Pewniak na kolejne mecze (♥♥♥♥).

Pomoc

Prawy pomocnik. © Maciej Nowicki.

Winnica Skarpa Dobrska Adonis 2016 – Na pozycji zweigelta nie ma w tym momencie lepszego zawodnika niż ten z Winnicy Skarpa Dobrska, o charakterystycznej ksywie Adonis. Młody i bardzo ambitny, z niesamowitym wachlarzem umiejętności i aromatów – od czereśni i poziomki po nuty ziołowe i balsamiczne. Łatwo swojej pozycji nie odda (♥♥♥♥).

Środkowy pomocnik. © Maciej Nowicki.

Piwnice Półtorak Cuvee 2016 – W środku pomocy stawiam na bardzo uniwersalnego zawodnika, który dzięki swojej mocnej strukturze zawsze stanowi wzmocnienie obrony, a dzięki niesamowitej finezji często włącza się do akcji ofensywnych. Balans na tej pozycji to klucz, a jego właśnie nie brakuje Cuvee 2016. Czerwone owoce, dobra integracja nut dębowych, złapana w punkt kwasowość i długi posmak. Nie do przejścia. (♥♥♥♥)

Rozgrywajacy. © Maciej Nowicki.

Winnica Płochockich Inspira Volcano 2015 – Kapitan, inspirujący cała drużynę do gry o zwycięstwo nawet w najtrudniejszych momentach. Przez kilka lat w reprezentacji występował jego starszy brat z rocznika 2012, ale ten, trzy lata młodszy zawodnik, zdążył go już przerosnąć. Dojrzałe cytrusy, jabłka, brzoskwinie, spora ilość nut ziołowych, wyraźna struktura, znakomita kwasowość, a jego elegancka gra przywodzi na myśl najlepszych na tej pozycji. (♥♥♥♥+)

Lewy pomocnik. © Maciej Nowicki.

Winnica Turnau Lodowe 2016 – Zwykle największe zaskoczenie dla przeciwników niespodziewających się zawodnika tej klasy w takiej reprezentacji jak Polska. Niektórzy nawet  nie od razu zauważają tego niskiego wzrostem zawodnika (butelka 0,375 ml), ale ten wkręca ich w ziemię przy pierwszym kontakcie. Skoncentrowany przez cały mecz (180 g cukru resztkowego, 9 g kwasu i 8% alkoholu), imponuje nutami dojrzałych i suszonych owoców oraz wyraźną mineralnością. Praktycznie bez konkurencji. (♥♥♥♥♡)

Atak

Wysunięty napastnik. © Maciej Nowicki.

Winnice Wzgórz Trzebnickich Riesling 2015 – W ataku stawiam na mieszankę doświadczenia i odrobiny szaleństwa. Za to pierwsze odpowiada Riesling 2015 z Winnic Wzgórz Trzebnickich, klasyczna „dziewiątka”, która imponuje bramkostrzelnością i wszechstronnością. Soczyste cytrusy, odrobina nut woskowych, lekka kremowość i kwasowość. Absolutna czołówka. (♥♥♥♥)

Środkowy napastnik. © Maciej Nowicki.

Winnica Dom Bliskowice Johanniter Ultra 2016 – Gdy próbują zablokować jego mocne uderzenie z daleka, ten strzela bramkę finezyjnym lobem. Gdy szykują się na jego główkę, ten trafia z przewrotki (to także różni go od zawodników piłki kopanej – nie popisuje się na ostatnim treningu przed meczem). Bardzo młody, ale nabiera doświadczenia w imponującym tempie. Dobrze zbudowany, z nutami cytrusów, skórki pomarańczowej, dojrzałego jabłka i wosku pszczelego. Często autor zwycięskiej bramki. (♥♥♥♥+)

Pewny punkt kadry. © Maciej Nowicki.

Jak już wspomniałem, nad piłkarską reprezentacją mam też tę przewagę, że na ławce rezerwowych siedzą sami wartościowi zawodnicy i gdyby nie limit zmian, mógłbym korzystać z nich bez ograniczeń. Zmuszony do jedynie trzech wyborów najczęściej sięgam po:

Wrestlinga XVI z Winnicy Modła – o świetnym przeglądzie pola, jakości owocu (cytrusy, jabłka, brzoskwinia) i lekkich, kremowych akcentach, który sprawdza się właściwie na każdej pozycji (♥♥♥♥), po wystawianego najczęściej w pomocy, dobrze zrównoważonego, cały czas bardzo młodego Johanisa 2017 z Winnicy Rodzinnej Mickiewicz (nuty melona, dojrzałego jabłka, ze szczyptą słodyczy, ♥♥♥♡) i po absolutnego debiutanta, który w pierwszym z najważniejszych meczów sezonu ustrzelił od razu hattricka – Cuveé 2017 z Winnicy Kojder. Odważny, bezkompromisowy, bez najmniejszych kompleksów podjął walkę o miejsce w składzie z bardziej dojrzałymi kolegami, a jego póltwytrawny charakter, nuty jabłka, gruszki i brzoskwini oraz zaskakujące słonawe zakończenie, od razu zaskarbiły mu rzesze fanów (♥♥♥♥). Ale nawet on musi czuć oddech konkurencji na plecach – kolejni zawodnicy przechodzą właśnie z kadry młodzieżowej do seniorów…

Młodzi nadchodzą! © Maciej Nowicki.

 

Wszystkie wina do nabycia bezpośrednio w winnicach lub u dystrybutorów (kliknij dany link, by dowiedzieć się więcej).

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.