Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Groot Constantia Sauvignon Blanc 2011

Komentarze
Świetne.

Groot Constantia to obecnie najstarsza i jedna z najbardziej znanych winnic w RPA. Założona w 1685 roku, już w 1700 roku eksportowała wina, a w 1855 zdobyła pierwsze wyróżnienia. Zresztą historia samej winnicy i liczba padających tam dat, a także jej piękne położnie mogłoby być oddzielnym przedmiotem nauczania w szkołach.

Na degustacji zorganizowanej przez importera, firmę South Wine, zaprezentowano łącznie 7 win tego producenta, z których największe wrażenie zrobiło na mnie  niezwykle świeże i orzeźwiające  Sauvignon Blanc 2011. Plusem i w nosie, i w ustach  są aromaty egzotycznych owoców, a nade wszystko agrest w towarzystwie nut trawiastych. Co najważniejsze – nie są męczące, całość ma bardzo dobry balans i świetną – uwaga, to słowo musi tu paść – mineralność.  Obawiałem się nieco cięższego wydania,  więc całość była swojego rodzaju zaskoczeniem. Sprawia przyjemność już teraz, strach pomyśleć co będzie latem. Cena dość wysoka, ale w tym przypadku, jak najbardziej uzasadniona.

(78,50 zł, do nabycia w sklepie stacjonarnym i internetowym South Wine)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Winiacz

    Wspaniałe wino, to fakt. Ale chyba chardonnay nieco bogatsze :)