Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Backhouse Cabernet Sauvignon 2011

Komentarze
Na dobry początek.

Cecchetti Wine Company Backhouse Cabernet Sauvignon 2011

Czy Wy nie macie dość tej zimy? Czapek, kalesonów, szarzyzny, śniegowej brei i wiecznego problemu z miejscem do parkowania w zaspach? Bo ja mam. Chętnie przeniosłabym się, dajmy na to, do takiej Kalifornii, do słońca, do plaż, do winnic, do kolorowych balonów. Przez te niekończącą się zimę z rozczuleniem wracam do naszej redakcyjnej degustacji kalifornijskich win, gdzie większość czerwonych miała wyraźną skłonność do aromatów ciepłych, przegotowanych owoców, tak jakby wołała: za gorąco nam w tej Kalifornii, za gorąco!

Tamtego dnia, na tle wielu wysmażonych, uprażonych cabernetów wyróżniał się Backhouse Cabernet Sauvignon 2011 (trochę pisał już o nim Kuba Małecki). Ten książkowy, porzeczkowo-paprykowy cab, z lekko gorzkawą końcówką wybija się na czoło stawki przede wszystkim z powodu braku tych przegotowanych zapachów. W zamian dostajemy czyste, niezbyt ciężkie, lekko perfumowane wino o przejrzystej materii i przejrzystych aromatach. Nie należy tego caberneta latami trzymać w piwnicy, chuchajcie na niego i dmuchać. Należy je wypić już teraz albo całkiem niedługo ale na pewno ze smakiem. (43 zł).

Do dyspozycji mamy też Backhouse Chardonnay 2010 (43,70 zł), jedno z najlepszych kalifornijskich chardonnay w tej cenie dostępnych na naszym rynku. Brzoskwiniowo-ananasowe, pociągnięte nieco cukrem resztkowym wino nie jest wielkie, ale też do tego tytułu zupełnie nie pretenduje, nie ma w nim cienia karykatury. Pijąc je miałam wrażenie, że honor wypacykowanych, natapirowanych, wyperfumowanych, nowoświatowych chardonnay został wreszcie uratowany.

Oba te wina z Sonomy to dobry start jeśli wybieracie się w winiarską podróż po Kalifornii. Do Polski sprowadza je Robert Mielżyński, w ofercie znajduje się także chwilowo wyprzedane Backhouse Pinot Noir 2010 (43,70), którego nie próbowałam. Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Maciek Gontarz

  nos sugeruje cięższe, przegotowane owoce z przypaloną końcówką. usta z dobrą kwasowością, rześkie, ale brak mu jakiejkolwiek złożoności. jest okej, ale nie porywa. 2/5

 • Krzysztof Dobryłko

  Porzeczka, cukier, Za slodkie, typowe. W ustach dodano kwasu. Bez charakteru. Ambitne ale brak mu naturalnosci. 2

 • Wojciech Bońkowski

  Big – to jakże amerykańskie słowo pasuje tu jak ulał. Dużo wszystkiego, od nut warzywnych Caberneta przez owoc aż do kwasu i nieco palącej alkoholowej końcówki. Dobra klasa średnia bez emocji. Cena w kontekście akceptowalna. **

 • Michał Misior

  Bogaty owoc, alkohol ukryty, dość proste, alkohol ujawnia się w finiszu, jest palący i nieprzyjemny. 2/5

 • Erik

  sour cherry nose, sweet and sour sauce, a lttle hot, score of 3

 • Barolo

  Ciekawe, wiadomość z dzisiaj tj 4 IV, a komentarze 9 dni temu. Nie ma to jak dobry PR ;-)

  • Wojciech Bońkowski

   Barolo

   Wino było degustowane na panelu degustacyjnym 9 dni temu (w ciemno) a dziś je tylko republikujemy, dzięki temu Czytelnicy mogą przeczytać opinie o tym winie panelistów.