Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Dom Bliskowice Johanniter Ultra 2015

Komentarze
© Winoblisko.
© Winoblisko.

Dom Bliskowice Johanniter Ultra 2015

Niebywałe polskie wino. Nowa jutrzenka ludzkości (winiarskiej). Szok smakowy i intelektualny – odwaga winiarza, który przetrzymał szczep Johanniter (hybrydę!) na skórkach trzy dni. Powstało wino lekko pomarańczowe, eksplorujące jak na polskie wino zupełnie nowe krajobrazy smakowe. Esencja mandarynki, ciepły zachód słońca nad wiślaną wysoczyzną, koniec lata o słodkim smaku moreli i pikantnym wspomnieniu wypadów na Wschód. Perfekcyjna dojrzałość (w Polsce!), zarazem kwasowy wigor jak prysznic pod wodospadem, zarazem elegancja, żadnych pomarańczowych nut szczurzych, utlenienia.

To wino degustowałem przedpremierowo na inaugurację restauracji Dyletanci, w sierpniu spróbowałem go ponownie. Potwierdziło swoją klasę w stu procentach. Najlepsze polskie wino w historii? Do kupienia za bolesne, ale uzasadnione 95 zł w Winoblisko – sklep internetowy (wyprzedane) i stacjonarny na warszawskim Powiślu.

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez producenta.

Komentarze

 • SJP

  W sklepie internetowym nie do kupienia. „Dostępność: brak”.

 • Marcin Czerwiński

  Najlepsze polskie białe wino. Dla mnie akcja dzieje się w nim głównie w ustach, nos wydawał mi się dosyć efemeryczny jak na johannitera (i wino naturalne). Całość smaczna i ładnie spięta. Good job!

 • Po prostu się Pan spóźnił – 19 minut od publikacji… ;-)

 • Sławek Chrzczonowicz

  To tak a propos bezwględnej i niekwestionowanej przewagi winifery. A parę tygodni temu oberwałem niemal od wszystkich dyskutantów łącznie z naczelnym, który zdyskredytował mozliwość uzyskiwania z hybryd win lepszych niż poprawne

 • kielon

  Rekord Panie Redaktorze. Jak dotąd było nim zniknięcie polecanych win z Biedry i Lidelka w góra dwa dni :)

 • No i jedno wino mnie z tego przekonania tak bardzo nie wytrąciło. Ale oddaję mu cześć, bo jest doskonałe.

 • Vittorio

  Najlepsze w historii tzn. ile by dostało w stosunku cena/jakość w serduszkach ? Z góry dziękuję za opinie. Chciałbym po prostu wiedzieć gdzie już jest polskie winiarstwo.

 • Zalicza ♥♥♥♥ / 90 punktów w pierwszej próbie.

 • Peyotl

  No i co teraz? Kiedy będzie szansa na następny turnus…? A tak przy okazji, nie wiem dlaczego, może nie w smaku (przyczytanym tylko), ale w atmosferze i poezji, jakoś mi ono przywiodło na myśl Waltera de Batte i jego Carlaz… Też wino zupełnie osobne…