Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Villa Bonaga Malvasia Frizzante 2016

Komentarze

Villa Bonaga Malvasia Frizzante Colli Piacentini 2016

W przypadku Lidla mówimy ostatnio przede wszystkim o najnowszym projekcie – Winnicalidla.pl. Recenzowaliśmy już kilkanaście win z tej oferty. Zgodnie z przewidywaniami oferta stacjonarna nieco zubożała, co nie znaczy, że brakuje w niej ciekawych propozycji. Dziś jedna z nich, która śmiało mogłaby należeć do kategorii „tak zaczynała się historia dyskontów”.

O apelacji Colli Piacentini DOC pisałem w 2015 roku jako o jednym z włoskich regionów, które zdecydowanie warto lepiej poznać. Na razie jednak nie ma tyle szczęścia co włoska Romania, a wzrost jej rozpoznawalności w ciągu ostatnich dwóch – i to nie tylko w naszym kraju – mieści się zapewne w granicach błędu statystycznego. Szkoda, bo nie brakuje tam ciekawych win, a dobre wrażenie robiły między innymi wina musujące z charakterystycznej dla tej apelacji odmiany malvasia (a dokładniej malvasia aromatica di candia). Dzisiejsze wino dnia to właśnie propozycja z tego segmentu, choć rzecz jasna mamy do czynienia z absolutną podstawą. Producent znajomy – jest także autorem Lambrusco dla tej sieci – ale w tym przypadku do Polski trafiło wino wytrawne, co już samo w sobie stanowi jakiś progres. Przyjemne, lekkie musowanie (kategoria frizzante), wszechobecny aromat brzoskwini, trochę gruszek i niezła kwasowość. Trudno doszukiwać się tu czegokolwiek więcej, ale i nie ma powodu – wino powstało dla spełniania, masowych, czysto hedonistycznych zadań (choćby zabrania na imprezę), i z nich, w relacji do zainwestowanych pieniędzy, wywiązuje się bez zarzutu (14,99 zł). ♥♥+

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.