Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Meyer-Fonné Pinot Blanc 2011

Komentarze
Meyer-Fonné Alsace Pinot Blanc Vieilles Vignes 2011
Sezonowy ideał.

Meyer-Fonné Alsace Pinot Blanc Vieilles Vignes 2011

Wczoraj zapakowałem trzy wielkie kartony z butelkami. Czerwonego wina. Zniosłem je do piwnicy i zamknąłem grubą kłódką. Wrócę do Was we wrześniu, gdy temperatura spadnie poniżej 25°, powiedziałem. A na razie biorę się za białe.

W lecie zwykle sięgamy po bardzo żywe, kwasowe wina białe takie jak Vinho Verde czy Verdejo. Ile jednak można pić same kwasy? Przyda się czasem coś bardziej przyjaznego i krągłego. Moim ulubionym „comfort wine” jest Pinot Blanc z Alzacji (albo Pinot Bianco z Włoch). Kwasu ma tyle ile trzeba, ale też sporo ciała, maślanego tłuszczyku, mineralnych muskułów. Pod kordialną powierzchownością skrywa głębię: to całkiem poważne wino, które zasmakuje nam i bez jedzenia (pomoże leciutki cukier resztkowy lub jego złudzenie), i do (krewetki!). A poza wszystkim jest autentycznie smaczne!

Dawniej importowane przez łódzką firmę DST Trading, obecnie znajdziemy je w katalogu importera Reserva. Do kupienia w kultowym sklepie Klub Wino w Łodzi oraz w internecie za 53 zł.

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.