Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Grifalco Aglianico del Vulture Gricos 2013

Komentarze

grifalco-aglianico-del-vulture-gricos

Grifalco Aglianico del Vulture Gricos 2013

Szczep Aglianico nie ma w Polsce tylu followersów, co jego pobratymcy z południa Włoch – Primitivo czy Nero d’Avola. Nietrudno zrozumieć dlaczego, gdy się pije takie wino jak Gricos, pełne zadziornej, wiejskiej taniny i ostrej jak kocie pazurki kwasowości. Świeżość i umiarkowany alkoholu (13,5%) dało mu górskie siedlisko w Basilicacie; jest to wino dobrze zrobione i autentyczne, może jeszcze ciut za młode. No i w bardzo uczciwej cenie 50 zł. Tylko uprzedzam – bez gulaszu z dzika nie podchodzić. ♥♥♥+

grifalco-aglianico-del-vulture

Grifalco Aglianico del Vulture 2012 – droższa (69,50 zł) wersja z tej samej winiarni atakuje jeszcze mocniejszymi taninami. Jesteśmy na poziomie Sagrantino albo Tannata, trzeba to lubić. Jakość owocu (wiśnie, porzeczki) jest bardzo dobra, pojawiają się ciekawe akcenty tytoniu, leśnej ściółki, ale zdecydowanie doradzam rok zaczekać. ♥♥♥+

Importerem jest Winne Pola. Wino dostępne jest w 78 restauracjach na terenie całej Polski oraz w sklepie stacjonarnym importera w Wejherowie.

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Alek Politański

    Dzień dobry. Czytuję Pana artykuły i często spotykam w nich sformułowanie, że dane wino jest „autentyczne”. Czy mógłby Pan wytłumaczyć co ma pan na myśli?

    • Wojciech Bońkowski

      Alek Politański

      Zgodne ze wzorcem odmiany, a nie ze „stylem międzynarodowym” który upodabnia wszystko do siebie; inaczej czyste, niezmanipulowane.

    • Grzegorz Wejer

      Alek Politański

      Autentyczna jest również historia związana z producentem, który z „komercyjnej” Toskanii przeprowadził się do Basilicaty, by móc produkować „nie komercyjne wina”. W połowie roku w Magazynie Wino ukazał się reportaż z wizyty jednego z redaktorów w Basilicata, gdzie poświęcili kilka akapitów winiarni Grifalco, a filozofię produkcji uznał za wzorcową. Scan artykułu mogę przesłać zainteresowanym.