Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

El Lagar de Isilla Ribera del Duero

Komentarze
El Lagar de Isilla Ribera del Duero Roble
Mało beczki, dużo smaku.

El Lagar de Isilla Ribera del Duero Roble

Ribera del Duero jest zdecydowanie na samym końcu win, które lubię i które mam ochotę pić. Głównie ze względu na dębinę – nie przepadam za winami o smaku wanilii albo cynamonu. Dlatego to wino przede wszystkim mnie zdziwiło. Oznaczone jest Roble, czyli spędziło w beczce krócej niż rok – najczęściej to właśnie te wina mają najmocniej beczkowy smak. Tymczasem w Lagar de Isilla smaków dębowych prawie nie ma. Jest soczysta czereśnia, truskawka, trochę pieprzu, całość nie jest zbyt ciężka, powiedziałbym wręcz – elegancka, a jest to słowo, które w odniesieniu do Ribera del Duero nie użyłem od paru lat. Bardzo szykowne wino o dobrym stosunku jakości do ceny, bo smakuje jak dużej klasy Crianza. Winiarnia godna zaufania, bo polecałem już jej pyszne Verdejo. (55 zł, Piwnica Smaków na warszawskim Wilanowie)

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.