Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

D. de Blanes Muscat Sec 2011

Komentarze
Domaine de Blanes Muscat Sec 2011
Muszkat jakich mało.

Domaine de Blanes Côtes Catalanes Muscat Sec 2011

Wprost genialny wytrawny muszkat autorstwa znanej winiarki Marie Bories. Za muszkatami jakoś nie przepadam – sprawdzają się jako aperitif w upale, w innych warunkach ich mgławicowość, rozwodnienie i aromat mocniejszy od naturalnego mogą stać się irytujące. Tutaj mamy zupełnie inną bajkę, istnie śródziemnomorskie grand cru. Bukiet jest jak przystało na muszkat kwiatowy, egzotyczny, cytrusowe, ale to wszystko jest ładnie, elegancko, nienachalnie podane. No a w smaku po prostu rewelacja. Nigdy nie piłem z tej odmiany wina tak skoncentrowanego, poważnego. Cytrusowa goryczka, psująca urok tak wielu muszkatów, tutaj znów jest odmierzona co do milimetra. Brawo! (52 zł, kupisz w sklepie internetowym VinoVino)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Zdjęcie profilowe Sławek Chrzczonowicz
    Zdjęcie profilowe Sławek Chrzczonowicz
    Sch

    Marie-Pierre Bories to rzeczywiście od jakiegoś 2002 coraz pewniejsza firma w Roussillon. Jej wina już dziesięc lat temu, a to były początki, miały coś w sobie. Cieszę się, że dalej idzie w górę.