Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Sarda-Malet Blanc 2011

Komentarze
Domaine Sarda-Malet Cotes du Roussillon Blanc 2011
Niezwykłe białe z krainy czerwonych.

Domaine Sarda-Malet Côtes du Roussillon Blanc 2011

Kilkakrotnie pisaliśmy o braku win z Roussillon w Polsce na polskich półkach. Kilku importerów próbuje to przezwyciężyć, m.in. DELiWINA, który od początku roku rozpoczął współpracę z bardzo znaną posiadłością Sarda-Malet (pisał już o niej Kuba Małecki).

Znany głównie z win czerwonych, robi też białe Côtes du Roussillon z odmian Grenache Blanc i Gros oraz Malvoisie. Częściowe starzenie w beczce oraz bardzo niska wydajność (20 hl/ha, tyle co w najlepszych burgundach po 500 zł) dają wino bardzo wyraziste. W pierwszym kontakcie przypominało mi czołowe białe Bordeaux z Pessac-Léognan: ciekawa mieszanka kwasowego grejpfruta i limonki z lekko kokosową beczką. Z czasem pokazywało się coraz więcej nut mineralnych, lekko słonych.

Jeśli białe wina z południa Francji kojarzą Wam z czymś ciężkim, oleistym, spróbujcie tego niezwykłego wina, podobnego raczej do butelek z doliny Loary. W dodatku cena jest przystępna. (59 zł, kupisz w sklepie internetowym DELiWINA).

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.