Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Steininger Grüner Veltliner Sekt 2012

Komentarze
Pyszne! © Maciej Nowicki
Pyszne! © Maciej Nowicki

Weingut Steininger Grüner Veltliner Sekt 2012

Krótkie post scriptum do naszego niedawnego przeglądu grüner veltlinera, o tyle ciekawe, że w degustacji panelowej nie znalazło się ani jedno wino musujące. Veltliner z bąbelkami to faktycznie rzadkość, ale bardzo ciekawa.

Karl Steininger z Kamptal wina musujące produkuje wszakże od 25 lat. Dziś zaliczane są do najlepszych sektów w Austrii. Grüner Veltliner Sekt 2012 to zielone jabłka, cytrusy i charakterystyczne nuty białego pieprzu, które w tym przypadku robią jeszcze większe wrażenie bo podkreślone są świetnym musowaniem; kremowość połączona z kwasowością i doskonała struktura. Piłem to wino do pieczonej kaczki i było to jedno z najlepszych połączeń kulinarnych z winem musującym. Będzie dobrze pasował także do innych pieczonych mięs oraz do lekkich dań kuchni azjatyckiej.

Równie smaczne. © Maciej Nowicki
Równie smaczne. © Maciej Nowicki

Grüner na plecach czuje oddech Rieslinga Sekt 2012. Tu także wyczuwamy nuty typowe dla tego szczepu: akcenty naftowe, brzoskwinie, morele oraz białe kwiaty. Wino jest soczyste i robi wrażenie swoją mineralną końcówką. W tym przypadku polecam klasykę – ryby i owoce morza.

Karl Steininger oprócz winnic założył także Loisium Wine & SPA Resorts – imponujący kompleks spa, restauracji, winiarni a nawet muzeum wina, w którym all inclusive nabiera nowego znaczenia:

All inclusiv nabiera nowego znaczenia. © gast.at
All inclusive nabiera nowego znaczenia. © Gast.at.

Importerem jest The Fine Food Group. Cena w obu przypadkach: 139 zł. Dostępne w sklepie firmowym Po Prostu Wino w Krakowie oraz w sklepach współpracujących z importerem. Wina Steininger importuje także sklep Wino i Kieliszki w Opolu, dzisiejszy Veltliner dostępny w sklepie internetowym za 119 zł.

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Sławomir Hapak

    Maćku!
    Miło, że Winicjatywa zauważyła kategorię „austriacki sekt”. Ale nijak nie jest to nowość, ani tym bardziej rzadkość.
    Austriackie sekty istnieją od kiedy pamiętam, czyli dość długo ;-)

    • Wojciech Bońkowski

      Sławomir Hapak

      ale jednoodmianowe sekty to jednak jest względna nowość.

  • GrzegorzPaterak

    Nigdy nie skusiłem się na sekta od Steiningera ,ale piłem kilkukrotnie jego Rieslinga ,Weissburgundera czy GV (bardzo dobry jest ten robiony z winogron rosnących obok wymienionego w artykule budynku Loisium) . Sekty robią od 25lat a odmianowe chyba od 2007 roku. Więc to faktycznie można uznać za nowość ,w skali tego ćwierćwiecza… :) Byli współpomysłodawcą imprezy „Austrian Sekt Day” która odbywa się corocznie od 2009 roku pod koniec października

  • Wojciech Wojtanowski

    Mamy w ofercie 6 sektów jednoodmianowych Steiningera. Szczególnie polecamy aromatyczne sekty z Traminera i Muskatellera, które rzeczywiście są rzadkością wartą spróbowania.