Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Wakacje ze Sztukówką

Komentarze

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tegoroczny – i wciąż jeszcze trwający! – sezon wakacyjny pobił wszelkie dotychczasowe rekordy imprez poświęconych polskiemu winiarstwu. Do grona już dobrze znanych festiwali dołączyli debiutanci, a do wydarzeń o charakterze ogólnopolskim – imprezy lokalne. Pojawiły się nawet cykle organizowane przez pojedyncze winiarnie, a do najjaśniejszych gwiazd tego nurtu należała podkarpacka Winnica Sztukówka.

Altana w Winnicy Sztukówka. © Sztukówka.

Wprawdzie zagorzali fani tego producenta od sześciu lat byli uczestnikami kultowego już „Wesela na Sztukówce”, ale jego kolejna edycja stała się po raz pierwszy częścią szerszego wydarzenia zainicjowanego jeszcze w maju tego roku. Cykl „Sztukówka zaprasza” organizowany przy wydatnym wsparciu Województwa Podkarpackiego objął łącznie cztery mini-festiwale promujące nie tylko lokalne wino i kuchnię, ale i kulturę regionu podkarpackiego oraz tutejszych rzemieślników. Wszystko w towarzystwie licznych warsztatów i muzyki na żywo.

Plakat zapowiadający tegoroczne „Wesele”. © Sztukówka.

Swoje jak zawsze robiła także lokalizacja samej winnicy – a tym samym festiwalu. Gospodarzom miejsca nie brakuje, każdy mógł więc w zależności od upodobań bawić się w większej grupie lub zdecydować się na bardziej indywidualny tryb uczestnictwa. Każdy miał zresztą możliwość noclegu pod namiotem lub przyjazdu kamperem – te ostatnie to przecież kolejny z charakterystycznych elementów tego sezonu enoturystycznego w Polsce. Zwracam też uwagę na zapowiadające poszczególne odsłony cyklu plakaty – życzyłbym takiej oprawy każdemu festiwalowi winiarskiemu w naszym kraju.

Wystawcy. © Sztukówka.

W czasie kolejnych spotkań spróbować można było win nie tylko samej Sztukówki (niezmiennie polecam różową Marynę), ale i dwóch innych, zaprzyjaźnionych, podkarpackich winiarni – Alabaster i Melancholia. Obok nich pojawiły się rzemieślnicze piwa z Browaru Lasowiak, sery krowie z Serowarni Piastowskiej i kozie z Gospodarstwa Ekologicznego Figa. Oprócz rozmaitych warsztatów (choćby łyżkarstwa, tańca, plecenia wianków czy łącznia rozmaitych smaków z winem) w czasie lipcowego „Wesela” odbył się także I Bieg Dookoła Winnicy. Organizatorzy już dziś zapowiadają jego kolejną edycję w przyszłym roku – oczywiście wraz z całym cyklem.

…i koncerty. © Sztukówka.

 

Partnerem festiwalu „Sztukówka zaprasza” było Województwo Podkarpackie. Ferment i Winicjatywa były patronami medialnymi tego wydarzenia.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.