Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Tesoro de Bullas Roble 2009

Komentarze

 

Bodega del Rosario Tesoro de Bullas Roble 2009
Smaczny Monastrell za 18,99 zł.

Bodegas del Rosario Bullas Tesoro de Bullas Roble 2009

Kolejna flaszka z niedawnej oferty hiszpańskiej w Biedronce – generalnie przeciętnej, ale trafiła się tam jedna świetna etykieta. To wino jest też niczego sobie.

Znacie Bullas? Bo na pewno znacie Jumillę i znacie szczep Monastrell. To obecnie jedna z najmocniej rosnących na polskich rynku kategorii wina. Importer, z którym niedawno rozmawiałem, ma w ofercie już ponad 10 win z Monastrell i ciągle mu mało. Otóż Bullas to taka trochę uboższa siostra Jumilli, robi wina w tym samym stylu, ale zgrzebniejsze, bardziej rustykalne.

Bałem się trochę tego wina, bo Roble to moja nemezis w Hiszpanii, wiele win koszmarnie dębowych przy niezbyt wielkim owocu. Tu się udało, bo proporcje są odwrotne – mocne nuty śliwek i jeżyn z delikatną podporą dębiny. Czyli tak, jak powinno być (ale rzadko bywa). Nie ma głębi, nie ma szlachetności, ale jest intensywność i charakter. Zważywszy cenę 18,99 zł, trudno domagać się więcej.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Donald Tratus.
  Zdjęcie profilowe Donald Tratus.
  waldek

  W parze z Enate najlepsze wino tego festiwalu,duzo lepsze od Passico 2012 z oferty 6win . Nico brakuje  do Taringi tez z Jumilli i oferty 6win.

 • Sławek Chrzczonowicz

  Bullas jest najciekawsze z tych trzech apelacji (Jumilla, Yecla i Bullas). Leży najwyżej – często w granicach 900 metrow n.p.m. a wiele winnic jest otoczonych kompleksami lasów. Prawde mówiąc takiej soczystosci i ekspresji monastrela jak np w Bodega Balcona, próżno szukać u takich okrzyczanych slaw jak Gil, Luzon czy Ermita. Problemem natomiast jest bardzo wysoki alkohol – taki szczep no i taki klimat (w lecie regularnie ok. 40 C). Rosario, to całkiem przyzwoita spółdzielnia, choć poziom win nierówny, ale cóż jak sie ma niemal 90% winnic w apelacji to czasami reka drgnie w niewlaściwą stronę.

 • Wojciech Bońkowski

  Pamiętam degustację praktycznie wszystkich win z Bullas na jednej z edycji Vinisud – było tam wówczas bodaj 7 producentów, nie wiem jak to się teraz zmieniło. Rosario się wtedy wyróżnił. Rzeczywiście wina się wtedy pozytywnie wyróżniały na tle Jumilli czy Alicante, chociaż problemem była struktura produkcji – na tych 7 butelkujących 3 to były spółdzielnie, reszta nieco zacofani „wczorajsi” producenci.

  Tym niemniej w obliczu sukcesu Monastrella w Polsce i niższych cen niż w Jumilli, należałoby polecić Bullas polskim importerom jako wdzięczne poletko do poszukiwań. I ciekawe że jako pierwsza poszła w tym kierunku Biedronka…

 • Pablito

  Wina spółdzielni Rosario dostępne są w większym wyborze  w sklepach Kondrat Wina Wybrane. Myślę, że były tam wcześniej niż w Biedronce :)

 • Wojciech Bońkowski

  @0d9e15aa7b3a26845d0f9359ea2ec48e:disqus To muszą być dobrze ukryte u tego Kondrata, bo ani w internecie, ani na półce ich nie zauważyłem. Chyba że ma Pan na myśli stare sklepy Kondrata czyli Winarium?

  • Pablito

   Wojciech Bońkowski

    Może w Warszawie szybko zniknęły ale w pozostałych sklepach są jeszcze dostępne i to w czterech wariantach – od linii Lorca poczynając. O starych sklepach już zdążyłem zapomnieć :)

 • JM

  Po drugim podejściu wylałem do zlewu. Karykatura wina, mam wrażenie że piliśmy dwa różne wina. Albo więc z butelki tej czkawką odbija się pan Miller Jay, albo gdzieś za moją felerną butelką czai się Mr Hyde. 

 • Wojciech Bońkowski

  Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem i w butelce nie ma śladu Jaya Millera, ale dziękuję za czujność. A właściwie czemu Pan wylał?

 • Zdjęcie profilowe Donald Tratus.
  Zdjęcie profilowe Donald Tratus.
  waldek

  Jakis element wywrotowy czy cus hi hi 

 • JM

  Panie Wojtku. Wylałem, gdyż okazało się być oszustem. Żadnych nut owocowych, zupełnie sztuczne. Może po prostu i mnie w końcu dosięgło fatum pechowej butelki. 

 • Wojciech Bońkowski

  @7fcb878df41a1acefedd9d06f8f6f532:disqus Ono jest dość pieprzno-asfaltowe, a mniej owocowe, ale na pewno oszustem mojej butelki bym nie nazwał.

 • Maciek

  W Warszawie Bullas mają w swojej ofercie  Winnice Południa, producent Tercia de Ulea, nie jest to łatwe wino.

 • m

  Owoc uciekl po kilku h od otwarcia..