Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Prunus 2009

Komentarze
Prunus Dao 2009 Tesco wino za 20 zł
Trzeba przelać do karafki. Potem świetne.

Prunus 2009

Wina z Dão nie są łatwe. Wysoko położone w portugalskim interiorze winnice obsadzone są lokalnymi odmianami o poetyckich brzmiących nazwach. Touriga Nacional, Tinta Roriz, Baga czy Jéen dają, najczęściej w mieszankach, wina o wyraźnej kwasowości, mocnym owocu i naznaczonej taninami końcówce.

Prunus jest dość typowym tego przykładem. Pierwsze wrażenie mogą zniechęcać, gdyż zaraz po otwarcia aromaty zdominowane są nutami politury, a pierwsze łyki mocno taniczne. Wino cywilizuje się dopiero po kilku godzinach. Politura znika, a do głosu dochodzi mocny, wiśniowy owoc. Usta łagodnieją, ale wyraźna kwasowość i mocne taniny określają strukturę wina. Doskonałe do krwistego steku. Polecam, ale koniecznie przelać do karafki. (19,99 zł, Tesco)

Źródło wina: zakup własny Winicjatywy.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Junoxe

  Wlasnie. Kupiles kiedys tego Prunusa, bo Dao.
  I po prostu nastepnego dnia do pozna wciaz mialem smak owocow w ustach. To chyba najbardziej lubie w winach. Czy nastepnego dnia mam absmak czy owoce. :)
  Pozdrawiam

 • Junoxe

  Mialo byc „kupilem” zamiast „kupiles”. :)

 • Paulina Wójtowicz

  Bardzo przyjemny te Prunus, faktycznie wiśniowy do szpiku kości w smaku i pięknym kolorze. Przypomina mi smak soku ze świeżo wydrylowanych, ogrodowych wiśni.:) Super, że dostępny w tesco, bo w rodzinnym mieście brak fajnego winiarskiego sklepu.:(

 • Adrian

  Dobre wino. Polecam.

 • Barolo

  To znowu ja: chyba trwa Świąteczne wietrzenie magazynów, bo po wielomiesięcznym szukaniu znalazłem drugie wino ze swojej długiej listy poszukiwanych podstawek. Najpierw Vernaccia, a teraz Prunus i to w rocznikach sprzed roku.