Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Tenuta Nuova Brunello di Montalcino 2011

Komentarze

Pod koniec minionego roku firma Tom-Gast zorganizowała degustację, podczas której kieliszki marki Schott Zwiesel zostały poddane próbie win z portfolio Vininovy. Rzecz działa się w urokliwej scenerii położonego nad Dunajcem hotelu Heron, a niekwestionowaną gwiazdą wydarzenia było Casanova di Neri Tenuta Nuova Brunello di Montalcino 2011.

 

 

Nad Montalcino zebrały się w ostatnich latach ciemne chmury, o czym pisze obszernie w najnowszym numerze Fermentu Maciej Nowicki. Renoma takich ulubieńców krytyków jak Casanova di Neri pozostaje jednak niewzruszona, a każdy kolejny rocznik Tenuta Nuova niemal z automatu otrzymuje noty grubo powyżej 90 punktów. Rocznik 2011 ma swoje zasłużone miejsce w tej serii. Częstuje pięknym aromatem czereśni, fiołków, tytoniu i nut balsamicznych, a w ustach – fantastyczną równowagą, złożonością, głębią bujnego owocu i wypolerowaną taniną. Jeden wszakże problem, o którym pisze Maciek, nie ominął także tego fantastycznego brunello. Jest nim cena – 429 zł. Degustacyjne uniesienia tylko wzmacniają poczucie, że pod tym względem w Montalcino nie dzieje się dobrze (przynajmniej dla konsumentów). ♥♥♥♥♡

Kieliszek serii Air na pierwszym planie. © Sławomir Sochaj

To akurat wino zaserwowano w kieliszku Schott Zwiesel Diva (610 ml), który pomimo skromnej w tym kontekście ceny (31,61 zł) poradził sobie z zadaniem bardzo dobrze. Nie jest to zresztą niespodzianka – Diva to zaprawiona w degustacyjnych bojach seria. Zrobiona ze wzmacnianego szkła, charakteryzuje nieco wybrzuszoną nóżką. I choć za wrażenia artystyczne na wyższą notę zasłużyła lekka, minimalistyczna seria Air, to do poważnego brunello, solidna konstrukcja Divy pasowała jak ulał.

Źródło wina: degustowane na zaproszenie Tom-Gast, dystrybutora kieliszków Schott Zwiesel.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.