Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Pinna Fidelis Roble 2012

Komentarze
Alternatywa © tierranuestra.es

Pinna Fidelis Ribera del Duero Roble 2012

Dla tych których nie przekonałem poprzednią winiarską propozycją z regionu Ribera del Duero, mam już następną.

Historia Pinna Fidelis nie jest długa i sięga ledwie 2001 roku kiedy grupa winiarzy z okolic Peñafiel (samo miasto leży niejako „w sercu” Ribera del Duero, słynie też z imponującego zamku) postanowiło stworzyć nowy projekt winiarski. U jego podstaw legła idea połączenia tradycji z nowoczesnością czy – jak to się mówi w takich przypadkach – tradycyjnych metod produkcji z innowacyjnym produktem. A mówi się tak, bo to nie pierwszy producent, który stawia sobie dokładnie takie cele. Jeśli chodzi o innowacyjność, na razie dostrzegam ją w kolorystyce budynku klubowego oraz aranżacji strony internetowej.

Samo wino jest bowiem tradycyjne. Z uwagi na młody rocznik, 6 miesięcy amerykańskiej beczki odczuwa się intensywniej, sporo tu dębiny i waniliowych nut, na szczęście sporo także intensywnego owocu: czereśni, porzeczki, trochę nut truskawkowych. Wysoki alkohol (14%) trochę przeszkadza, ale mimo wszystko całość robi pozytywne wrażenie. Jeszcze lepsze robi cena – 39 zł.

Choć ostatnio w Warszawie odbyło się spotkanie w trakcie którego prezentowano wina z Pinna Fidelis jako „poszukujące importera w Polsce”, producent ten ma swojego przedstawiciela i to od kilku ładnych lat – firmę Vinobar z Łodzi. Wprawdzie chwilowo sklep firmowy w Łodzi egzystuje w lokalu zastępczym, który należy do kategorii „małe i mniejsze”, ale już w marcu ma nastąpić otwarcie całkowicie nowego i bardzo ciekawego w formule projektu, którego oczekuję z niecierpliwością.

Innowacyjność w kolorystyce winiarni.© Bodoboca.com

(Importerem jest Vinobar, cena 39 zł. Wino można zakupić w sklepach firmowych w Łodzi i w Sandomierzu, poprzez stronę internetową lub w sklepach współpracujących z importerem).

Źródło: wino nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Jarek

    Kiedyś dawne Winarium sprzedawało te wina.