Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Istenič Brut No. 1

Komentarze

istenic-brut-no-1

Istenič Bizeljsko-Sremič Brut No. 1

Wbrew temu co przeczytacie w prasie codziennej, na Sylwestra liczy się nie tylko, by strzelił korek. Zawartość butelki też jest ważna! No ale o tym Czytelników Winicjatywy przekonywać nie trzeba.

Tego szczególnego dnia (i w niedzielę rano) pijmy tylko naprawdę dobre wina. Na przykład genialną różowę Cavę Recaredo albo solidnego szampana od małego producenta Crochet-Rivière lub Haton. Albo zejdźmy z utartych ścieżek i po dobre bąbelki wybierzmy się… do wschodniej Słowenii. Bardzo solidne szampańskie od lat robi tam rodzina Istenič. Możecie sięgnąć po podstawowe półwytrawne Barbara w bardzo atrakcyjnej cenie 49 zł. Albo po tytułowe „No. 1”, czyli Chardonnay z domieszką tajemniczego miejscowego szczepu Rumeni Plavec. W ciemno każdy wziąłby to wino za solidnego szampana – ma nuty zielonego jabłka, maślanych bułeczek i ciasteczek na przyjemnie kwasowej, odświeżającej podstawie. Za 69 zł doskonały zakup.

Wina dostepne w sklepie internetowym importera Vino-Vita (kliknij linki powyżej) oraz w warszawskim Alewino, gdzie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki jako świetna alternatywa dla szampana ;-)

Źródło wina: próbowane na degustacji publicznej.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Krystian Andrzejewski

  Miałem wrażenie, że wino cieszyło się sporą popularnością na Kiermaszu. Jeżeli wolno spytać – jak wypadła sprzedaż na tle innych musiaków dostępnych na stoiskach?
  Miałem wrażenie, że w tym roku Istenic no.1 był jeszcze lepszy niż rok temu, ale może to kwestia mojej sympatii dla tego wina.

  • Wojciech Bońkowski

   Krystian Andrzejewski

   Nie mam danych dotyczących sprzedaży tego konkretnego wina, ale o ile wiem większość musujących emocji zagarnął szampan Crochet-Rivière. Za to Pinot Gris od Kristancicia też z Vino-Vita miał wielu fanów.