Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Deffends Truffière 2009

Komentarze
Domaine du Deffends Coteaux Varois Champs de la Truffiere 2009
Tam gdzie rosną trufle…

Domaine du Deffends Coteaux Varois Champs de la Truffière 2009

Bardzo ciekawe ekologiczne wino z południa Francji. Rzadko mamy okazję pić czerwone wina prowansalskie; właściwie jedynym, które można w Polsce w miarę łatwo dostać, jest Bandol. Inne apelacje są praktycznie nieobecnie. Nie tęsknię za nimi aż tak bardzo – jakość w AOC Côtes de Provence czy Coteaux Varois jest bardzo nierówno. Są jednak lokalne gwiazdy, które produkują arcyciekawe butelki.

Jedną z nich jest Domaine du Deffends. Champs de la Truffière to ich najlepsze wino, kompozycja 50% Syrah i 50% Cabernet Sauvignon. Bardzo prowansalski i dość kontrowersyjy to mariaż. Obie odmiany są bardzo garbnikowe, za to mało pachnące; pijąc takie mieszanki często tęsknię za słodkim owocem Grenache albo Merlot, który nadał by trochę radosnych barw tej surowej architekturze. Doceńmy jednak „Truflowisko″ dla jego świetnych garbników i pięknej koncentracji. Wino najlepsze na drugi dzień po otwarciu, jeszcze bardzo młode, świetnie zachowujące się w karafce, rozwijające ciekawy bukiet pieprzu i śródziemnomorskiej makii. Bardzo poważna butelka, za którą w innych regionach trzeba by zapłacić sporo ponad stówkę. (74 zł, kupisz w sklepie internetowym Vivino; polecam też ciut lżejsze wino Deffends Champs du Bécassier)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.