Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Degustacja tematyczna „Piemont”

Szanowni Państwo,
Rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych degustacji. Mamy nadzieje, że tematyki degustacji przypadną Państwu do gustu i nadal będą tak licznie uczestniczyć.
Na pierwszą degustację w Nowym Roku chcielibyśmy zaprosić 16 stycznia o godzinie 19:00.
Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa degustację pt. „Piemont”.
Piemont należy do regionów winiarskich o najsilniejszej tradycji, hermetycznych, zamkniętych raczej dla wszędobylskich, kosmopolitycznych odmian. Choć oczywiście są tu też uznani producenci jak Angelo Gaja, chętnie sięgający po cabernet sauvignon czy merlot, choć uprawia się tu też chardonnay, jednak dominują szczepy rodzime, autochtoniczne, niechętnie i rzadko uprawiane gdzie indziej. Dlatego też piemonckie wina są dla wizerunku włoskiego winiarstwa tak ważne. Wprawdzie region ten dostarcza zaledwie 5% włoskich win, ale są to w większości wina wyjątkowe, skoncentrowane i długowieczne. Zawdzięczamy je najważniejszej piemonckiej odmianie nebbiolo, późno dojrzewającej, dającej bogate, pełne i szlachetne, długo dojrzewające wina barolo i barbaresco, które ugruntowały sławę Piemontu jako "włoskiej Burgundii".
Zapraszamy na degustacje piemonckich win, na której, obok nebbiolo, spróbujemy także innych szczepów z tego wyjątkowego regionu.
Lista win:
1. Tataya Bianco Langhe
2. Dolcetto d’Alba Gagliasso
3. Barbera d’Alba Gagliasso
4. Nebbiolo Langhe
5. Sito Moresco, Gaja
6. Barolo Dagromis Gaja
7. Barbaresco Gaja
8. Moscato d’Asti

Cena 145 zł / osobę (tapasy w cenie)
Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy:
Tel. 609-692-753
Mail. wpawelec@winkolekcja.pl

Liczba miejsc ograniczona!
ZAPRASZAMY!

FacebookTwitterGoogle+WykopEmail