Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

List Winnicy Sandomierskiej

Komentarze

W związku z publikacją na naszej stronie internetowej artykułu z dnia 24 listopada 2016 r. pt. Smutne Święto Młodego Wina otrzymaliśmy list od Winnicy Sandomierskiej, który za jej zgodą poniżej publikujemy.

List Winnicy Sandomierskiej

Informacje dotyczące Winnicy Sandomierskiej zawarte w materiale prasowym pt. „Smutne Święto Młodego Wina” z dnia 24 listopada 2016 r. są nieprawdziwe.

Nie jest zgodna z prawdą informacja, jakoby właścicielom „Winnicy Sandomierskiej” mogło zależeć na storpedowaniu tegorocznego Święta Młodego Wina w Sandomierzu, i w konsekwencji mogli złożyć do Izby Celnej w Kielcach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez niektórych uczestników tej imprezy. Właściciele „Winnicy Sandomierskiej”, podobnie jak w latach ubiegłych, z zaangażowaniem przygotowywali tegoroczne Święto, zaś w ich najlepszym interesie jest dalszy rozwój tej imprezy oraz sandomierskiej branży winiarskiej.

Niezgodna z prawdą jest również informacja, że Święto Młodego Wina oraz współorganizowane przez Winnicę Sandomierską Dożynki Winiarskie to dwa identyczne w swoich założeniach wydarzenia, że służą one tym samym celom, zaś zorganizowanie Dożynek miało być powodowane chęcią „ogrzania się w cieniu bardziej znanej imprezy”. Dożynki Winiarskie, w odróżnieniu od Święta Młodego Wina, odbywają się w winnicach, a nie w mieście Sandomierzu, a skierowane są nie tylko do konsumentów, ale w dużej mierze do profesjonalnych i amatorskich producentów wina. Celem Dożynek jest popularyzacja uprawy winorośli oraz rozpowszechnienie fachowej wiedzy na ten temat. Uczestnicy Dożynek mogli zdobyć informacje m.in. o tym, jak założyć winnicę, o sadzeniu i pielęgnacji krzewów czy też przygotowaniu ich na zimę, a także zwiedzić winnicę oraz winiarnię czy skorzystać z rad profesjonalistów. Adresatami Dożynek nie są enoturyści z obszaru całego kraju, a przede wszystkim lokalni wytwórcy wina z okolic Sandomierza.

Zawarty w artykule wniosek, jakoby właściciele Winnicy Sandomierskiej mieliby chcieć zaszkodzić Świętu Młodego Wina – tym bardziej w tak drastyczny sposób jak złożenie podpisanego przez fikcyjną organizację zawiadomienia do organów Służby Celnej – jest krzywdzący i nieuzasadniony. Właściciele Winnicy Sandomierskiej współtworzą Święto od początku jego istnienia, a w jego organizację i rozwój corocznie poświęcają wiele energii i serca.

Winnica Sandomierska

Komentarze