Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Domaine Guiberteau Saumur Brézé 2016

Komentarze

Brézé 2016, niezwykłe białe saumur od Domaine Guiberteau, okazało się zwycięzcą naszego panelu białych win z Doliny Loary w ostatnim numerze Fermentu. Poniżej znajdziecie recenzję tej i sześciu innych francuskich perełek z oferty Winoblisko.

♥♥♥♡ Domaine de l’Écu Muscadet Classic 2019

Szorstka jesienna mineralność, wino jest jednak i w zapachu, i w smaku dojrzalsze niż większość muscadetów, z nutami szarlotki i stopionego masła. Mniej jednak utlenione niż kilka ostatnich roczników, prezentujące w bardzo bezpośredni sposób gorzkawą, zasadową mineralność swej apelacji. Świetne (63 zł).

♥♥♥Domaine de l’Écu Muscadet Sèvre et Maine Granite 2018

Świeższe i bardziej przenikliwe niż tutejszy Classic, fascynujące studium mineralności na tle dojrzałego, jabłecznego owocu. Napięte i świeże mimo pełniejszego, krąglejszego stylu niż wiele innych muscadetów (83 zł)

♥♥♥♥♡ Domaine Guiberteau Saumur 2018

Ziołowa świeżość spod znaku sianokosów. W smaku raczej wytrawne jak na loarskie chenin, z dominantą kwaskowego, zielonego jabłka. Już rozwija dobrą złożoność. Pokazujące wielką klasę producenta, bo to przecież zaledwie jego podstawowe wino powstające z owoców pochodzących z kilku działek (101 zł).

♥♥♥♥♥ Domaine Guiberteau Saumur Brézé 2016

Wprowadza w monochromatyczny krajobraz loarskiego chenin nuty orzechowe, nabiałowe (wędzony ser), zapałczanej redukcji. Wyraźna kwasowość, mimo ciężaru i złożoności wino jest bardzo świeże, nigdy tłuste. Drożdżowo-orzechowa złożoność faktury i smaku na podniebieniu jest znakomita, a ponadto bardzo współczesna – wino nawiązuje dialog z progresywnymi cheninami z RPA, nowofalowymi chardonnay z Australii. Fenomenalnie intensywne, kompleksowe wino – doprawdy niezwykłe! (290 zł).

♥♥♥ Pierre-Yves Colin-Morey Pernand-Vergelesses Les Belles Filles 2017

Klasyczny styl Colin-Morey: dużo beczki, koncentracji, mineralności; po lekko słodkim, karmelowym otwarciu prędko znajduje swój słony, mineralny balans. Jedno z przystępniejszych win wielkiego mistrza dzisiejszych białych burgundów (220 zł).

♥♥♥Patrick Piuze Chablis Premier Cru Les Séchets 2017

Jeszcze zamknięte, roślinne w ekspresji, wręcz „żabie” w swojej zieloności chablis – czekać 23 lata. Rozwija nutę dymną, krzemienną, do tego dużo zielonego owocu – limonki, niedojrzałego kiwi. Surowe jak na premier cru z Lewego Brzegu, wciągające swoją czystością (250 zł).

♥♥♥Château de Pibarnon Bandol 2015

Polne, ziołowe, lekko wręcz zwierzęce w zapachu. Na podniebieniu, jak to w Prowansji – niezbyt wysoka kwasowość, gęsta słodko-gorzka faktura, pestkowość, subtelna złożoność aromatyczna spod znaku suszonych kwiatów, ziół prowansalskich. Wino interpretacyjne, nie wszystkim spodoba się ten cokolwiek płaski, gorzkawy profil, lecz gurmandziści na pewno znajdą do niego odpowiednią potrawę (144 zł).

Wina sprowadza do Polski Winoblisko. Do kupienia w sklepie internetowym i stacjonarnym importera oraz u Dyletantów.

Źródło win: degustowane na zaproszenie importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.