Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

10 najlepszych Argentyńczyków

Komentarze

 O. Fournier Urban Uco Torrontés 2011

Najlepszy Torrontés

O. Fournier Urban Uco Torrontés 2011 (32 zł, Mielżyński) – świeży i aromatyczny jak trzeba, ale bez przesadnej cukierkowości. Pije się świetnie, a kieszeń nie boli.

Catena Zapata Catena Alta Chardonnay 2010

Najlepsze Chardonnay

Catena Zapata Catena Alta Chardonnay 2010 – dużej klasy beczkowy Chard z nienaganną równowagą i głębią. Klasy dwa razy droższego burgunda. Kiedyś był w Polsce, potem się zmył, ale łatwy do dostania po ok. 25€.

Salentein Portillo Malbec 2011

Najlepszy zwykły Malbec

Salentein Portillo Malbec 2011 (50 zł, La Passion du Vin) – mało  beczki, jak zwykle sporo czekolady, ale podbitej pieprzem, dobrze pomyślane i świetnie zrobione.

Finca Sophenia Reserve Syrah 2009

Najlepszy nie-Malbec

Finca Sophenia Reserve Syrah 2009 (ok. 45 zł, Waldipol) – odtrutka na budyniowe Malbeki, czyli wino pieprzne, garbnikowe, ziemiste i mroczne.

Familia Schroeder Barrel Fermented Pinot Noir 2010

Najlepszy Pinot Noir

Familia Schroeder Barrel Fermented Pinot Noir 2010 (75 zł, Winexpert) – jeśli argentyński Pinot, to oczywiście Patagonia, jedyny region, gdzie są szanse na ten szczep. Z 10 próbowanych win najbardziej podobało mi się najlżejsze, soczyste z ładnym czereśniowym owocem i dobrym kwasem. Less is more!

O. Fournier Urban Uco Blend 2011

Najlepsze tanie wino

O. Fournier Urban Uco Blend 2011 (39,50 zł, Mielżyński) – Tempranillo i Malbec, dużo zwierzę, tak duże, że odruchowo sprawdza się cenę. Dla wielbicieli mocnych smaków.

Achaval Ferrer Finca Altamira 2010

Najlepsze bardzo drogie wino

Achaval Ferrer Finca Altamira 2010 – jak się Włosi do czegoś wezmą, to takie są skutki. Megaskoncentrowane wino garażowe (ponoć 1 flaszkę uzyskuje się z 3 krzewów), ale co za świeżość! Co za dotyk świeżego owocu! Przy podobnej masie o wiele mniej zamulającej mlecznej czekolady od innych argentyńskich ikon. (70€, niestety)

Mendel Finca Remota Malbec 2009

Najlepsza czekolada

Mendel Finca Remota Malbec 2009 – styl konkursowy trzyma się mocno. „Tylko” 14,6%, ale za to tak gęste, że można jeść łyżeczką. Owoc jest fantastyczny i w kategorii wytrawnego deseru wino robi wielkie wrażenie. Wciąż nie ma importera w Polsce – kto odważny?

Najlepsza etykieta:

Vinos Budeguer
© Vinos Budeguer.

Najlepszy tekst

„Do you need to acidify?” – „No, we fine-tune the acidity”.

Największa ściema

„We make elegant wines”.

Yeah, right. © Veryinteractivepeople/Flickr.

Subiektywny wybór na podstawie 105 zdegustowanych win. Degustowałem na zaproszenie organizatorów – Wines of Argentina i Tratoria.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.