Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Finca Rosal Monastrell 2010

Komentarze
Vinnico Yecla Monastrell Old Vines Finca Rosal 2010
Taaakie wino za taką cenę?!

Vinnico Yecla Monastrell Old Vines Finca Rosal 2010

Recenzuję dużo win – jak do każdej czynności wkrada się powtarzalność. Są jednak takie chwile olśnienia, kiedy chce się zawołać: „To jest to!”. No więc to Monastrell z supermarketu to jest właśnie to. Wino kipiące owocem, fantastycznie intensywne, soczyste, długie, a do tego kulturalne, ładnie zrobione: zero niepotrzebnej beczki, alkohol niewyczuwalny, przy dużej słodyczy owocu przyzwoita świeżość. Chociaż Monastrell z Yecli to są raczej smaki powideł śliwkowych i jagodowej konfitury. Ale smaki te są całkiem naturalne i jakoś nie męczą. 10 lat temu wina z Yecli to były utlenione jabole albo sfermentowane szczury. 10 lat temu za 23 zł w supermarkecie można było kupić Gato Negro. Idziemy do przodu! (23,79 zł, szeroko dostępne w marketach, m.in. Leclerc, Supersam i Hala Banacha w Warszawie).

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Grzegorz

    Do głowy mi nie przyszło by sięgnąc po tę flaszkę w Leclercu. Zawsze odstraszała mnie jej etykieta. Kojarzy mi się z tanim ,koszmarnie przesłodzonym,czerwonym Lambrusco lub czymś ‚szampanopodobnym’ lub z no-name koniakiem/brandy przywożonym z najbliższej zagranicy 20lat temu :)   

  • Barolo

    Mniam, mniam, przez przypadek otworzyliśmy do obiadu, ale dało radę i co więcej zrobiło za super deser.