Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Cimarosa Chenin 2011

Komentarze
Cimarosa Chenin Blanc 2011 Lidl
Można się napić.

Vineris Cimarosa Western Cape Chenin Blanc 2011

Postanowiłem odtrzeźwieć z wielkich emocji garażowych win z RPA za pomocą klina. W Lidlu sięgnąłem po jedną z najtańszych dostępnych tam etykiet. Traf chce, że jest to akurat wino z RPA, choć mogłoby być skądkolwiek – nie tylko jest butelkowane w Niemczech, ale wręcz produkowane przez firmę, która wszędzie na świecie zleca robienie supermarketowej taniochy.

Granica pomiędzy tanim winem a produktem winopodobnym jest cienka. To wino zostaje po właściwej stronie. Jest bardzo proste, hasłowe, zdecydowanie rozwodnione, ale jest też czyste i ma owoc – gruszkę. Jest też całkiem wytrawne zamiast ociekać komercyjną słodkawością. No i ma kwasowość. W tym bezlitosnym przedziale cenowym to są trzy poważne zalety. Pijalne, a nawet ciut więcej – przypomina normalne wino, do którego ktoś dolał wody. W trudnych sytuacjach życiowych (pisała o nich już Iza Kamińska) będzie jak znalazł.

Wino ma generalnie niezłą opinię na blogach, m.in. Wino pod Lupą, TanieWinoBranie i u naszych przyjaciół ze Sstarwines, co jak na wino w takiej cenie jest dodatkową rekomendacją. (12,99 zł, kupisz w Lidlu.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.