Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Quinta do Boição Reserva 2009

Komentarze
Quinta do Boição Bucelas Reserva Arinto 2009
Portugalia tym razem na beczkowo.

Quinta do Boição Bucelas Reserva Arinto 2009

Po serii polecanych Vinho Verde, win leciutkich, mgławicowych, megaodświeżających, czas na coś poważniejszego. Na sobotniej degustacji Winicjatywy Portugalia Wino & Mniam importer Wineonline przedstawił bardzo ciekawe wino z południa Portugalii. Ze szczepu Arinto robi się zwykle lekkie, dobrze kwasowe wina o nieco melonowym posmaku. Ma jednak wystarczająco dużo mocy, by dojrzewać w beczkach dębowych. I tak się stało w tym przypadku. W bukiecie doszły więc nuty maślane, miodowe i trochę naftowe, a w smaku – trochę garbników, dzięki czemu wino lepiej sprawdzi się do jedzenia. Polecam np. z pieczonym kurczakiem. Pomimo 3 lat wino jest jeszcze młode, można je trochę potrzymać, a rozwinie się. Znakomita relacja ceny do jakości. (39 zł, Wineonline i sklepy Winestory)

Źródło wina: prezentowane przez importera na degustacji Winicjatywy.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.