Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Himmelreich Riesling Kabinett 2009

Komentarze
Max Ferd. Richter Graacher Himmelreich Riesling Kabinett 2009
Bo każdy zasługuje na trochę słodyczy…

Max Ferd. Richter Graacher Himmelreich Riesling Kabinett 2009

Najlepsza butelka ze środowej degustacji win niemieckich (o której osobno wkrótce). Przede wszystkim fantastyczny balans – niby cukru dużo, ale jest fantastyczna kwasowa żyłka, która trzyma wszystko w ryzach i sprawia, że jest to wino do głównych dań, a nie deserów. Po drugie, piękny owoc: doszukałem się ananasa, mango, swojskiej gruszki, chwilki grejpfruta. Można wąchać i wąchać, smakować i smakować bez zmęczenia i nudy, w czym pomaga zaledwie 8% alkoholu.

No i niesamowicie długi posmak. Niby tylko Kabinett, a wino na wskroś poważne, wręcz monumentalne. Chciałbym płacić za nie mniej, ale w sumie są to dobrze wydane pieniądze. (73 zł, importer: DeliWina, kupisz także m.in. w Alewino i Wine Corner)

Źródło wina: próbowane na degustacji publicznej.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.