Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

#Konkurs: piękny kieliszek

Komentarze

Poprzednie konkursy Winicjatywy były za łatwe ;-) Dlatego w tym tygodniu proponujemy coś trudniejszego.

Wśród Czytelników, którzy do czwartku 21 marca do godz. 19 nadeślą przez formularz kontaktowy prawidłową odpowiedź na pytanie:

Kto raczy się winem czerwonym z pięknego kieliszka przedstawionego na obrazie?

rozlosujemy nagrodę – 1 szt. Zalto Burgundy, prawdopodobnie najpiękniejszy kieliszek produkowany dziś na świecie. Powodzenia!

Do wygrania piękny kieliszek Zalto Burgundy.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • iza

  Czy tylko u mnie nie działa formularz kontaktowy?

 • Wojciech Bońkowski

  @cca94b8c11e5dc330a5b72d7502ec1ee:disqus U nas działa. Natomiast w związku z licznymi ofertami viagry wprowadziliśmy dodatkową identyfikację (przepisanie tekstu z obrazka). Mogę doradzić wyczyszczenie pamięci podręcznej.

 • Marcin Gęsicki

  Doszła moja odpowiedź?

 • Wojciech Bońkowski

  @facebook-100001412647114:disqus  tak
   

 • Zdjęcie profilowe Wojtek Swiatek
  Zdjęcie profilowe Wojtek Swiatek
  Wojtek Swiatek

  A moja doszla bo nigdy nie wiem:)

 • Zdjęcie profilowe Zbyhnev Gluza
  Zdjęcie profilowe Zbyhnev Gluza
  Zibi

  Gdzie link na formularz ? 

 • Wojciech Bońkowski

  @63b0894e5aca34aacf4cb23d08b58efb:disqus  tak
  @66ced9680ee548d33ee52a654c747717:disqus  https://winicjatywa.pl/kontakt/

 • Winiacz

  A czy moja odpowiedź też doszła? Pytam, bo nie wyskoczył żaden komunikat typu „przesłano”, tylko się wszystko wyczyściło.
  Robert Szulc, Winiacz

 • Wojciech Bońkowski

  Listy dochodzą :-) Prosimy bez obaw.

 • Grzegorz Wajner

  Bez obaw. Czekam. 

 • Wojciech Bońkowski

  Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za gremialny udział w konkursie.
  Pytanie było podchwytliwe. Co prawda obraz Caravaggia, na którym widnieje konkursowy kieliszek, znany jest powszechnie pod tytułem „Bachus”, lecz tytuł ten nie pochodzi od samego autora, a został nadany dziełu kilkadziesiąt lat po powstaniu. Dlatego nie można powiedzieć, jak odpowiedziało 107 osób w naszych konkursie, że winem raczy się Bachus, tym bardziej że w czasach rzymskich bóstw nie istniały szklane kieliszki do wina.
  Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe to: „młody mężcyzna z winogronem na głowie, ubrany w białe płótno przez ramię” a kieliszek Zalto wygrywa autor jedynej poprawnej odpowiedzi – Zbigniew Gluza. Gratulujemy!

  • Marcin Aleksander

   Wojciech Bońkowski

   Panie Wojtku, Bachusa-Dionizosa (w Rzymie identyfikowany z Liber Pater) można przedstawiać nawet z butelką Petrusa, nie trzeba w przypadku boga zachowywać jakichkolwiek realiów, nie ma takiego wymogu, bo niby dlaczego? Przedstawiamy boga, który z definicji jest nieśmiertelny ;), zatem może dzierżyć w dłoni co artysta uzna za stosowne i może być to atrybut z dowolnej epoki. Jeśli czegoś rzeczywiście bardziej nie było lub nie ma, to raczej boga niż kieliszka ;). Z kolei Pana argument o wtórnej nazwie jest logiczny i w pełni akceptowalny. Ale jeśli zapytamy o najsłynniejsze dzieło Dantego, to błędna będzie odpowiedź Boska Komedia?

   Gratuluję Panu Zbigniewowi!

 • Maroo

  klawo !!!

 • ourico

  gratuluję wygranej

  do Pana Wojciecha:

  równie dobrze można napisać, że gość na obrazie nie raczy się winem a jedynie je trzyma w garści i nie wynika z tego nic więcej -przy tak zadanym pytaniu można dać odpowiedź na wiele sposobów i każda będzie poprawna… bez sensu są takie konkursy