Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Dragani Montepulciano d’Abruzzo 2011

Komentarze
Dragani Montepulciano d'Abruzzo Selva de' Canonici 2009
Kawał mięsa w butelce.

Dragani Montepulciano d’Abruzzo Selva de’ Canonici 2011

Kilka ciekawych win do degustacji przysłał mi importer K&C Dystrybucja. Na pierwszy ogień poszły Włochy. Zaintrygowało mnie rzadko widywane u nas pecorino, ale o nim za chwilę. Lepsze wrażenie zrobiło dość mocarne, pełne, niemal nowoświatowe w stylu montepulciano d’Abruzzo. Słodko-pluszowe, podbite jest wyraźnymi nutami pieczonego mięsiwa. Bardzo mało subtelne, ale kogo to obchodzi? Pije się świetnie, zwłaszcza do jedzenia, a subtelność strzelimy sobie innym razem przy okazji jakiegoś burgunda.

No a co z tym Pecorino 2011? Jest to ciekawa flaszka z mało znanego u nas szczepu pecorino, rosnącego tylko w tej części Włoch i budzącego coraz większe zainteresowanie – a to z uwagi na duży ekstrakt i ciało oraz wyraźną mineralność. Trzymało się w pionie nawet po 4 dniach od otwarcia. Wino smaczne i ciekawe, chociaż z uwagi na wyższą cenę – 59 zł – nie  dla każdego.

Opisywane wina dostępne są w sklepach w całym kraju, m.in. w Białymstoku, Grodzisku Mazowieckim, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Puszczykowie oraz w Warszawie: Ambrozja, Salon Win Dolna, Vintages, Wine Corner, Wino i Jazz, Zacne Wina – Ursynów i Izabelin.

Źródło win: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.