Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

La Madura Classic 2012

Komentarze
Domaine La Madura Classic Blanc 2012
Sauvignon z Langwedocji? A jakże!

Domaine La Madura Vin de Pays d’Oc Classic Blanc 2012

Sauvignon Blanc z Langwedocji? Ten ciepły region i zimnolubny szczep teoretycznie nie tworzą zgranej pary. A jednak – w Langwedocji nie brakuje wyżej położonych winnic, gdzie Sauvignon może się udać. Dowód jest zresztą w kieliszku – Classic z winnicy La Madura wypada doskonale. To na pewno bogaty, egzotyczny styl Sauvignon, na antypodach ostrych jak żyletka, cytrynowych win z Doliny Loary – tutaj mamy papaję, mandarynkę, wręcz ananasa, ale zielonkawa świeżość szczepu jest zachowana. No i całość kupimy w bardzo dobrej jak na tę jakość cenie – 37–47 zł.

Domaine La Madura Grand Vin Blanc 2012
Beczkowe Sauvignon – to się może udać.

To nie koniec emocji. Domaine La Madura robi także ambitniejsze Sauvignon, starzone w dębowej beczce – Grand Blanc 2012. To wino również mi się bardzo podobało, nie jest przesadzone, przytłoczone beczką – limonkowa kwaskowatość Sauvignon daje mu dobry balans, nuty owoców egzotycznych są słodsze, ale nieprzerysowane. Wino ciekawe, prowokujące. 75–88 zł to uczciwa cena za flaszkę klasy dobrego Pessac-Léognan czy Meursaulta.

Ostre!

Czy napisałem „ostre jak żyletka, cytrynowe wina z Doliny Loary”? Aby poznać ten styl, sięgnijcie na przykład po Domaine Tabordet Pouilly-Fumé 2013. To naprawdę ascetyczna surowość w czystym wydaniu. Jest trochę owocu i mineralności, ale naprawdę wszystko odbywa się tu pod dyktando KWASU. Wino, o którym marzą ostrygi (65–75 zł).

Importerem opisanych butelek są Wina Szlachetne, wina dostępne w sklepie Szlachetny Gąsiorek w Krakowie oraz w sklepach zaprzyjaźnionych.

Źródło win: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • ar

    Picie win z 2013 roku jest „ciemnogrodzkim” gestem i jedynie bezwzgledną operacją handlową!