Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Winnica Equus Kadryl 2015

Komentarze

winnica-equus-kadryl
Winnica Equus Kadryl 2015

O Winnicy Equus pisaliśmy już na Winicjatywie kilkakrotnie w samych superlatywach, lecz zasługuje ona na więcej. Łukasz Chrostowski to cichy bohater polskiego winiarstwa. Od kilku lat prowadzi sklep internetowy Polskie Wina, poprzez który można zamówić szeroki wybór czołowych krajowych etykiet, nawet tych absolutnie „niedostępnych”. Cierpliwie i z sukcesem przeciera polskiemu winiarstwu eksportowe szlaki – wino kupują od niego nawet… Francuzi.

No i bez przerwy podnosi jakość własnych win. Czerwona Magnesia Cuvée to już stała wartość na polskim firmamencie. A teraz spróbowałem nowego wina Chrostowskiego i jestem pod sporym wrażeniem. Kadryl to odważna kompozycja Traminera, Pinot Gris, Muscat, Kernlinga i Solarisa, długo starzona na osadzie. Temu zawdzięcza bardzo intensywny, pełny smak z ładnymi nutami szarej renety i polskiej brzoskwini. Kwasowość jest obecna, ale nie na pierwszym planie, rządzi słoneczna pełnia i szeroka smakowa panorama. Reklamowano mi to wino jako alternatywę dla sensacyjnego Johannitera Ultra z Domu Bliskowice – Kadryl jest mniej ekstremalny, nie ma tu maceracji skórek, ale kierunek stylistyczny faktycznie jest podobny i jakość także. Brawo! ♥♥♥♡

Wino kosztuje 75–90 zł – do nabycia przez sklep internetowy Polskie Wina oraz w poznańskim SPOT.

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez SPOT.

Komentarze

  • Radek Rutkowski

    SPOT. widzę, że bardzo ładnie buduje portfolio :). Brawo!