Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Santorini Asyrtiko 2015

Komentarze

Union of Santorini Cooperatives Santorini Asyrtiko 2015

Union of Santorini Cooperatives Santorini Asyrtiko 2015

Kolejny rocznik greckiej bieli w Lidlu. To wino cieszy się sporą estymą nawet wśród przeciwników marketów; ciepłych słów nie szczędził mu na Winicjatywie Maciej Nowicki. Mnie rocznik 2015 też przekonał, choć w dzisiejszych warunkach wino szczególnie tanie (24,99 zł). Ma w sobie jakiś autentyzm Santorini, smak morskiej soli i limonkowej świeżości, choć jest też rozwodnione i bardzo proste. Na bezrybiu i rak ryba, więc warto. ♥♥♡

Château Saint-Antoine Bordeaux Supérieur Cuvée Édith 2012

Château Saint-Antoine Bordeaux Supérieur Cuvée Édith 2012 – tego wina zabrakło na październikowej prezentacji nowej, polsko-węgiersko-francuskiej oferty Lidla. Jak się okazuje, nie ma czego żałować. Podstawowa wersja Château Saint-Antoine 2010 to było bardzo udane niedrogie Bordeaux w klasycznym stylu (w czym pomógł świetny rocznik). Wyższa Cuvée Édith w słabszym roczniku jest po prostu beczułkowym banałem, „pachnącym” wędzonym boczkiem, smakującym suchą szczapą, na który szkoda czasu i 24,99 zł. ♥♡

Źródło win: zakup własny autora.

Komentarze

 • Marcin Nowakowski

  Gdzie znalazłeś Assyrtiko w Lidlu? Szukałem dziś w 2 sklepach i nikt nic nie wiedział :(

 • Lidl Sosnkowskiego we Wochach/Ww-ie.

 • valdano

  Dobre dwa tygodnie czekalo u mnie na degustacje to Château Saint-Antoine Bordeaux Supérieur Cuvée Édith 2012 i rzeczywiscie nie za bardzo jest o czym pisac:)

 • winolog

  Dziś zdegustowałem to Assyrtiko z 2015 roku..cóż…mogę ogólnie powiedzieć że w stosunku do poprzednich roczników to rozczarowanie..wino jest rozwodnione,chemiczne,praktycznie bez zapachu i aromatu…wg mnie nie zasługuje nawet na dwa serduszka..jeśli producent coś z tym nie zrobi to myślę że jest to koniec tej marki w Polsce.

 • Darek GL

  Wczoraj w trzech lidlach znalazłem kilkanaście butelek Assyrtiko po 5 zł.