Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Condado de Huelva Viña Barredero 2015

Komentarze

Condado de Huelva Édalo

Contreras Ruiz Condado de Huelva Édalo 2015

Warszawski sklep El Catador już nas przyzwyczaił do nadmiaru wyobraźni. W końcu mówimy o mikroimporterze win z Hiszpanii, który zamiast bezpiecznej strategii cynamonowo-waniliowej raczy nas od paru sezonów niszowymi winami w rodzaju Godello, Alella, Sousón, Sumoll, amfora z Walencji i białe wino z Kanarów. Teraz jednak Łukasz Staniewski pojechał kompletnie po bandzie. Sięgnął po zdumiewające wina w 100% z lokalnego szczepu Zalema w apelacji Condado de Huelva, które w mojej 18-letniej karierze degustatorskiej miałem okazję pić dosłownie jeden raz.

Condado de Huelva to zachód Andaluzji, niedaleko Jerez – podobne gleby, podobny klimat, leniwe rozlewisko Gwadalkiwiru. Apelacja znana jest z win w stylu sherry, ale ostatnio rozwija produkcję win „normalnych”. Taki właśnie jest Édalo, czyli Zalema w wersji czystej, młodej, zielonej, mocno kwasowej, ale i z dziwnym drożdżowym niuansem podobnym do sherry fino (w Condado de Huelva – pálido). Proste, bez głębi, długości czy szerokości, do popijania małży albo sardynek. Cena adekwatna do mnogości wrażeń – 29,99 zł. ♥♥♡

Condado de Huelva Viña Barradero

Ciut droższa (39 zł) wersja jednoszczepowej Zalemy to Viña Barredero 2015. Ma mniej agresywną kwasowość, nieco więcej materii (starzenie na osadzie), choć na pewno nie jest to wino wielce owocowe. Znowu zaskoczyła mnie tutaj nuta wapienno-aptekarska, nieco przysłaniająca owoc, ale nadająca całości dziwnej pikanterii. Stylistycznie rzecz dla koneserów, w tej cenie warto spróbować. ♥♥♥

Źródło win: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.