Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Simply Chenin Blanc

Komentarze
Tesco Simply Chenin Blanc
Czyste i smaczne odwrotnie proporcjonalnie do ceny.

Tesco Western Cape Simply Chenin Blanc

Kontynuujemy temat Tesco. Taniutkie wino bez rocznika, w dodatku butelkowane w Anglii, a nie w macierzystej RPA, nie budziło zaufania. Okazało się naprawdę całkiem dobre. Przede wszystkim jest czyste, bez posmaku gumowego węża tak częstego w winach poniżej 20 zł. Po drugie, jest szczere, energiczne, czytaj: kwasowe i choć z pewnością bardzo proste, to smaczne i zapraszające do picia, a nie zamulające sztuczną słodyczą. Jestem zaskoczony – to jedna z lepszych propozycji za 12,99 zł, jakie znalazłem na naszych półkach.

A tu zobaczcie, co nasi degustatorzy mówili o tym winie w czasie degustacji w ciemno i kto obstawiał, że kosztuje 30 zł.

Co pasuje do tego Chenin Blanc? Na przykład wyśmienite i prościutkie w przygotowaniu gofry brokułowe według przepisu Lawendowego Domu. Smacznego!

gofry brokułowe Lawendowy Dom

Źródło wina: zakup własny Winicjatywy.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Zdjęcie profilowe Rafał Szyłak
    Zdjęcie profilowe Rafał Szyłak
    Ulrozaur

    Zdecydowanie lepszymi białymi winami z Tesco są ładnie zbudowane i zrównoważone Montgolfier Chardonnay 2010 za 12,99 i Indomita (znów) Chardonnay 2011 – nieco zbyt kwaskowe, ale o rewelacyjnie gruszkowym posmaku w promocji 2 butelki za 26,99zł. 

    Przerobiłem wszystkie wytrawne białe wina z Tesco i lepszych nie znalazłem.