Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Javier Sanz Verdejo Malcorta 2015

Komentarze

javier-sanz-rueda-verdejo-malcorta

Javier Sanz Rueda Verdejo Malcorta 2015

Verdejo nie jest zwykle szczepem z mojej bajki – przejadły mi się już trochę jego trawiasto-agrestowe zapachy podobne do Sauvignon Blanc, a jeszcze bardziej – melonowo-egzotyczna mdławość jego dojrzalszych wcieleń. To wszystko jednak składam na karb tanizny i prościzny większości dostępnych Verdejo – to jeden ze szczepów, które Hiszpanie skutecznie spauperyzowali. Co jakiś czas jednak trafia się perełka – Verdejo ambitniejsze od samego siebie, które odkrywa dla tego szczepu nowe horyzonty.

Tak jest w tym przypadku. Owszem, w bukiecie znajdziecie znajome nuty natki pietruszki i agrestu, ale z jakimś dodatkowym wymiarem. Jest tu i delikatna mineralność, i niuans maślany, dający winu szerokość i fakturę. Jest wreszcie długość i solidność, mocna konstrukcja, którą Malcorta najbardziej się odróżnia od większości Verdejo, które są przecież winami jednorazowego użytku. Świetnie skomponowane, świeże, ale i pełne, głębokie. Wino zdecydowanie nietanie jak na białą Hiszpanię – 70 zł – ale naprawdę znakomite. ♥♥♥♥

Kolejne doskonałe znalezisko od hiszpańskiego specjalisty El Catador – dostępne w sklepach stacjonarnych na warszawskiej Saskiej Kępie i Powiślu.

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Krzysztof Otrębski

  Czy jest w Warszawie sklep (taki jak El Catador) ale który specjalizuje się tylko w winach włoskich

  • Wojtek

   Krzysztof Otrębski

   Wine Corner na Białym Kamieniu.

   • GrzegorzC

    Wojtek

    Nie tylko. ;-)

 • Kwiat

  Widzę, ze ten portal stał sie zwykłym bannerem reklamowym sklepu z ulicy Zwycięzców w Warszawie. To juz jest niesmaczne.

  • Wojciech Bońkowski

   Kwiat

   Od dawna! Ba, od początku Winicjatywa jest banerem reklamowym sklepów z dobrymi winami. I tak będzie nadal!

   Natomiast pana Kwiata już drugi kolejny wpis boli ontologicznie. Może pora zmienić portal na jakiś mniej banerowy?