Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Catarratto Pianadeicieli 2010

Komentarze
Giambalvo Sicilia Catarratto Pianadeicieli 2010 Adex Wina
Wakacje u babci.

Az. Agr. Giambalvo Sicilia Catarratto Pianadeicieli 2010

Jeśli Sycylia kojarzy Wam się z dżemowatymi winami czerwonymi i mdłymi, technicznymi białymi spod jednej sztancy, zmienicie zdanie. To Catarratto jest lekkim winiarskim freakiem, wiejskim, kojarzącym się z wakacjami u babci, świeżo wypieczoną szarlotką i domowymi przetworami. Z pewnością jest to trochę utlenienia, ale nie tylko: pojawiają się na przykład ciekawe nuty słone, przez co całość jest przekonująca i nie męczy. Zamiast sakramentalnego wina „do ryb i owoców morza” mamy flaszkę do odważnych jesiennych połączeń: rydzów, pieczonej dyni, niedzielnej gęsi. W dodatku atrakcyjna cena. (37 zł, importer: Adex Wina, kupisz w ich sklepie stacjonarnym w Częstochowie oraz w internecie)

Z tej samej serii wielbicielom Sycylii polecam też mniej freakowe, bardziej słoneczne w stylu Syrah 2009 (39 zł) oraz Mascarò 2010, dżemowato-asfaltowa mieszanka Nero d’Avola, Cabernet i Merlot (44 zł).

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.