Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Domaine du Have Entre Amis 2008

Komentarze

Domaine du Have Entre Amis 2008

Domaine du Havre, Gaskonia, Francja, Merlot, Tannat, Winicjatywa, Wino dnia
Do wypicia z przyjaciółmi.

Urocze, proste wino z Gaskonii. Malutka winnica w Sainte-Cristie-d’Armagnac. Bezpretensjonalny, świeży blend Merlota i Tannata. Zero beczki, dużo wiśni i malin. Mało taniczne, średnio kwasowe. Proste gnocchi z sosem z gorgonzoli byłyby do niego idealne. Jeśli nie planujecie gotować, zasmakuje też do wędlin. Za 38 zł będziecie w pełni usatysfakcjonowani! (Do kupienia w La Petite France)

Źródło wina: zakup własny autorki.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Sławomir Hapak

  mało taniczne wino z tannata?
  to brzmi jak riesling niskokwasowy…
  czy po prostu tannat jest ozdobą, a merlota 99%?

  • Izabela Kamińska

   Sławomir Hapak

   No jakoś im się to udało. Nie mam informacji na temat stosunku Merlota do Tannata, ale zapewne masz rację:). O więcej szczegółów można poprosić Isabelle i Philippe`a Regeffe-Sibert. Na ich stronie ciężko jest znaleźć informacje o winach, chętniej piszą o pokojach, które wynajmują;p, ale zakładam, że na maile odpowiadają. Jeśli kiedyś wybiorę się do Gaskonii i ich odwiedzę, napiszę o tym winie więcej. Ciekawe jest, że ich bodaj cztery wina, które robią są naprawdę ciekawe. Urzekają mnie prostotą i lekkością.

 • Mama Jasia

  Polecam białe od tego producenta. Chyba jeszcze lepsze szczególnie starsze roczniki  (2005 ?). Dawno mnie tam nie było:(

 • Philippe Siebert

  Izabela,
  Bonjour, je suis Philippe Siebert du Domaine du Have. Si vous voulez plus de renseignements, h’hésitez pas à m’écrire sur siebert@domaineduhave.fr. Nous serions trés heureux de vous accueillir sur le Domaine pour vous faire découvrir nos vins ! A trés bientôt. Philippe Siebert