Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Königswingert Riesling Kabinett halbtrocken 2015

Komentarze

6501_riesling_kabinett_halbtrocken_wachenheimer_koenigswingert_075_l

Wachtenburg Winzer Wachenheimer Königswingert Riesling Kabinett halbtrocken 2015

Drodzy Czytelnicy, Święta za pasem. Jak zwykle będziemy mieli ból głowy – jakie wino do karpia, śledzia, kapusty i pierogów. Ambitni dobiorą najlepsze premiers grands crus do każdej potrawy. Realiści poszukają wina pasującego do wszystkich tych potraw jednocześnie – a takie wina są dwa: szampan i Riesling z lekkim cukrem.

Dziś rekomendacja z tej drugiej kategorii. Udany półwytrawny Riesling ze spółdzielni w Palatynacie. Sporo słów w jednym zdaniu, zwykle uważanych za sprzeczne – niemieckie spółdzielnie rzadko robią wina wybitnie ciekawe, Palatynat raczej nie słynie z dobrych win z cukrem, itd. Tutaj się udało, a dodatkowym plusem spółdzielstwa jest bardzo konkurencyjna cena – 42,50 zł. Świeże, rześkie, z wyraźnym posmakiem owoców egzotycznych (papaja) i mocną kwasowością. Proste, ale zdecydowanie smaczne, z niezłą intensywnością. Na co dzień i na weekend. Dobra niespodzianka. ♥♥♥

Wino jest dostępne w ponad 250 restauracjach na terenie całego kraju oraz w sklepie firmowym importera Winne Pola w Wejherowie.

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze