Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Niepoort Riesling Dócil 2013

Komentarze

Niepoort Riesling Dócil 2013

„Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu!”. Ten cytat z kultowego filmu Miś idealnie pasuje do stworzenia odpowiedniego wstępu dla dzisiejszego wina dnia. Prześladowcy mogliby nawet pochodzić z pańskiego dworu gdzieś nad Mozelą i uznawać, że tylko tam mogą powstawać świetnie wyważone rieslingi z cukrem resztkowym. I walcząc w obronie swojego monopolu… No dobrze, opuśćmy opary absurdu i skupmy się na rieslingu. Prosto z… Portugalii.

Od razu widać dobrą rękę winiarza – u Dirka Niepoorta słabe wina zwyczajnie nie powstają. To także jest bardzo udane. Cytusy, białe owoce, świetna mineralność. I to co kluczowe – dobra równowaga między słodyczą (prawie 40 g cukru/l) a ożywczą kwasowością. I do tego niska zawartość alkoholu – 8% I do tego ciekawostka – w języku portugalskim pies nie mówi „hau hau”, ale „au au” (77 zł). ♥♥♥

Niepoort Moscatel Galego Branco Dócil 2013

Kto zaś za rieslingiem nie przepada, ale ceni sobie odrobinę słodycz w winie, niech sięgnie po Moscatel Dócil 2013. Tu na etykiecie królują koty (zresztą kontynuacja cytatu na wstępie to przecież: „Niech on nie miauczy…” ), a w kieliszku znajdziemy aromaty kwiatów lekko podbite cytrynową nutą. 35 g cukru/l i prawie 6 g/l kwasowości jest chyba jeszcze lepiej zbalansowane – początkowo wino wydaje się wręcz wytrawniejsze niż riesling. Z czasem słodycz staje się wyraźniejsza, ale nadal zachowuje umiar. Będzie świetne do dań kuchni azjatyckiej (70 zł). ♥♥♥

Importerem jest Atlantika, wina zakupić można w winiarni Portucale w Warszawie i w sklepach współpracujących z importerem.

Źródło win: próbowane na degustacji publicznej.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.