Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Lambrusco Omaggio a Gino Friedmann 2014

Komentarze

Cantina di Sorbara Lambrusco Omaggio a Gino friedmann 2014

Cantina di Sorbara Lambrusco Omaggio a Gino Friedmann 2014

Jak tam Wasze Lambrusco? Pijecie go coraz więcej? Powinniście! Jak już tutaj wyłuskałem, wytrawne czerwone musujące Lambrusco to ogólnoświatowy hit smakowy, który robi niesamowitą karierę w modnych wine barach Nowego Jorku i Londynu, a ta moda wkrótce rozpanoszy się też nad Wisłą.

Dlatego każda nowa etykieta dobrego Lambrusco cieszy. Na import tego wina zdecydował się też Marek Kondrat. Jego wybór padł na spółdzielnię z miasteczka Sorbara. I tutaj krótki wtręt z działu „ABC wina”. Lambrusco to nie jest jeden szczep, tylko nazwa–parasol całej rodziny szczepów. Większość Lambrusco robi się z odmian Lambrusco Salamino i Lambrusco Marani; to one przydają winom bardzo ciemnej purpurowo-fioletowej barwy i mocno owocowego smaku. Natomiast Lambrusco di Sorbara to szczep o cieniutkiej skórce, dający wina bardzo jasnej barwy – w zasadzie różowe. Są jaśniejsze niż Pinot Noir czy nawet Beaujolais; przypominają włoskie Cerasuolo; mają wysoką, niemal cytrynową kwasowość. Takim właśnie winem jest Omaggio a Gino Friedmann.

No więc różowe czy czerwone? Barwa jest różowa, bukiet też raczej typowy dla rosé – maliny, wiśnie. Natomiast w smaku wino ma ciut garbnika i ogólne poczucie ekstraktu, więc można je zaklasyfikować jako czerwone. Esencja goryczkowo-cierpkiej wiśni, wino zdecydowanie wytrawne, kwasowość jest wysoka, a jednak nie nazwałbym tego wina agresywnym. Jest natomiast megaświeże i energetyzujące. Świetne do picia solo, do szynki parmeńskiej, świeżego sera, pizza. Uwielbiam! ♥♥♥

Za bardzo dobre 39 zł kupicie to wino w sklepach Kondrat Wina Wybrane i przez internet.

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Markiz de Cośtam Cokolwiek

    Z tego samego szczepu jest Cleto Chiarli Fondatore – lekkie, proste, żwawe i smaczne. Sprawdzę w takim razie wersję u KWW

    • Wojciech Bońkowski

      Markiz de Cośtam Cokolwiek

      Ciekawe bo ja bym Fondatore nie nazwał żadną miarą winem prostym. Oczywiście to wciąż Lambrusco ale tak złożone jak się da przy tym szczepie.

  • grzegorz roman

    ​W Aldi znalazłem poniższe wina :

    fratelli martini secondo luigi/ barolo 2011
    ge.pi spa montalcino/ brunello 2011
    les chais reunis / … du pape 2014
    chateau bagnols 2012

    Czy ktoś to pił ?

    Czy to Ersatz’e „dla ubogich ” czy jednak pijalne ?

    Barolo od tego producenta było w Lidlu oraz jest w ofercie Tesco ( żadnego nie piłem )
    Ch. du Pape Falstaff ocenił na 89

    P.S. Pytanie nijak się ma do Lambrusco ale przynajmniej połowa dotyczy Włoch

    • Wojciech Bońkowski

      grzegorz roman

      Sądząc po poprzednich rocznikach, Barolo i Chateauneuf to są absolutne erzace a Brunello nawet gorzej niż erzac.