Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Cymbały 2013

Komentarze
Cymbały 2013
© Maciej Nowicki.

Winnica Sztukówka Cymbały 2013

Orkiestra Winnicy Sztukówka gra dalej. Po dźwięcznej i smacznej Marynie (niedawno próbowałem kolejny raz – nadal świetna) i zapadającej w pamięć Suce (była o niej mowa w relacji z Jasła) przyszedł czas na Cymbały. Będąc nieustająco pod wrażeniem pomysłu Lecha Szczęcha na nazwanie swoich win, nie mogę Państwu odmówić przyjemności podania zamieszczonej na kontretykiecie definicji: „Cymbały to strunowy instrument muzyczny, popularny w Polsce od XVII wieku. Najdłużej przetrwał na Podkarpaciu, gdzie do dziś grają kapele z cymbalistami. Struny rozciągnięte są na drewnianej płycie w kształcie trapezu, a dźwięk jest wydobywany przez uderzenia pałeczkami”. Mam nadzieję, że to, iż przetrwał właśnie na Podkarpaciu jest dobrym prognostykiem także dla tego wina – pochodzącego przecież właśnie z podkarpackiej winnicy.

Pod instrumentem muzycznym tym razem kryje się 100% Seyval Blanc. Smaczne, świeże wino pełne aromatów cytrusa, białych kwiatów, trochę tu też mango i nut trawiastych. W ciepły dzień cieszy samo w sobie, w każdych innych warunkach pogodowych polecam do sałatek i białego mięsa. (Cena: 45 zł, do nabycia w winnicy w Gliniku Dolnym nieopodal Jasła)

Źródło: próbowane na degustacji publicznej.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Tatiana Mucha

    osobowość winiarza:)

  • AngelFly

    Warto wspomnieć o poprzednich dwóch instrumentach: Bazuna, Lira Korbowa i Złubcoki, którymi także winiarz zaszczycił nas w tym roku. Na piedestał tego sekstetu postawiłbym Złubcoki oraz Cymbały nie mogę się jednak zgodzić z opinią o Suka, ewidentnie przebijają w niej aromaty w stylu Sauvignon Blanc, które pochodzą ze zbyt wcześnie zebranych winogron, wino bez cukru resztkowego z alkoholem 12% może jedynie to potwierdzić. Poza tym wino ma pozostałości dwutlenku węgla co podkreśla i tak bardzo wysoką kwasowość co powoduje, że wino jest przesadzone. Hibernala stać na więcej, ale na pewno zaszkodził mu przymrozek w pierwszych dniach października, naturalnie powinno być zbierane pod koniec tego miesiąca. Nie przemarzły winogrona jedynie na najlepiej usytuowanych parcelach.