Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Yllum Oak Malbec 2007

Komentarze
Yllum Oak Malbec 2007
Malbec jakich mało.

Yllum Oak Malbec 2007

O winach z Nowego Świata a w szczególności o Malbeku mówi się niekiedy, że nie są to wina do starzenia. Po pierwsze, są tak atrakcyjne za młodu, że nie ma na co czekać. Po drugie, są tak bogate, a często mają niezbyt wysoką kwasowość, że starzenie znoszą gorzej od takiego na przykład Bordeaux czy Barolo.

A jednak niektóre Malbeki całkiem dobrze znoszą upływ czasu i tutaj mamy dobry tego przykład. Wino wciąż może się pochwalić seksownym, czekoladowo-powidłowym sznytem Malbeka, ale w porównaniu do młodziaków się już uspokoiło, nie ma tak agresywnych garbników, zamiast ataku dżemolady mamy elegancki, stonowany owoc. No i kwasowość, której tak często brakuje w winach 2–3-letnich, tutaj wyszła z cienia i sprawia, że wino świetnie się pije. Zwłaszcza w tej cenie. (49 zł, kupisz w Podkowa Wine Depot, gdzie 29.09 odbędzie się też znakomity kiermasz win z Nowego Świata)

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.