Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Szkoła Wina Winicjatywy – Mourvèdre / Carignan

Syrah stało się już szczepem prawdziwie globalnym. To samo można powiedzieć o Grenache, którego popularność wśród konsumentów rośnie w błyskawicznym tempie nie tylko we Francji i Hiszpanii, ale także w Australii czy Kalifornii. Ale już pojawiają się głosy, że największy potencjał mają dwa inne szczepy znane z południowej Francji – Mourvèdre i Carignan. Dojrzewają później, zatem świetnie przyjmują się w gorącym klimacie postępującym globalnym ociepleniu. A dzięki mocnej strukturze i wysokiej kwasowości (zwłaszcza Carignan) dają wina lepiej zrównoważone.

Czy to chwilowa moda, czy faktyczny przełom? Odpowiedzi poszukamy na przykładzie 8 znakomitych win nie tylko z mateczników tych szczepów – Langwedocji, Bandol i Jumilli – ale także Chile, Sardynii, Izraela i Australii. Zapraszam – Wojciech Bońkowski.

Szkoła Wina – nowe terminy!

Zapraszamy winomanów na poziomie zaawansowanym na arcyciekawe tematy – mniej znane regiony winiarskie Francji i Włoch, coraz modniejsze wina z Czech i Chorwacji, wina naturalne, jak pić wina klasy grand cru wydając trzy razy mniej. Na każdym spotkaniu osiem win wysokiej klasy wina przedstawi Wojciech Bońkowski.

Program Szkoły Wina Winicjatywy dla zaawansowanych (Poziom 3):

20 września (środa) – Włochy mniej znane – KUP BILET

4 października (środa) – Alzacja – BRAK MIEJSC

11 października (środa) – Czechy – KUP BILET

18 października (środa) – Mourvèdre / Carignan – KUP BILET

25 października (środa) – Chenin Blanc – KUP BILET

8 listopada (środa) – wina naturalne – KUP BILET

15 listopada (środa) – Langwedocja – KUP BILET

22 listopada (środa) – Chorwacja – KUP BILET

29 listopada (środa) – krytycy winiarscy – komu wierzyć? – KUP BILET

6 grudnia (środa) –  zamienniki słynnych apelacji – KUP BILET

Termin: środy 18:00–20:00

Prowadzenie: Wojciech Bońkowski

Koszt jednego spotkania: 160 zł

Kup bilet na spotkanie – kliknij przycisk poniżej

Liczba biletów bardzo ograniczona – w każdym spotkaniu bierze udział maks. 14 osób. Szczegółowa lista win zostanie ogłoszona ok. 10 dni przed każdym spotkaniem. Organizatorzy zapewniają odpowiednią salę degustacyjną, profesjonalne kieliszki degustacyjne, spluwaczki, itd. Rezerwacja biletu jest jednoznaczna z akceptacją regulaminuZgodnie z art. 38 pkt. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o Prawach Konsumenta (Dz.U. 2014 r. poz. 827), Użytkownikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w trybie art. 27 wspomnianej wyżej ustawy.

Wszystkie bilety wyprzedane – brak wolnych miejsc