Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Szkoła Wina Winicjatywy – Langwedocja

Nie jest może tak znana jak Bordeaux, Burgundia czy Dolina Rodanu, ale to po pierwsze największy region winiarski we Francji (produkuje więcej wina niż całe Chile), a po drugie – w ostatnich 20 latach przepoczwarzył się z brzydkiego kaczątka już co najmniej w pięknego łabędzia, jeśli nie orła. Powstają tu dziś jedne z najciekawszych czerwonych win francuskich, a apelacje Saint-Chinian, Faugères czy Minervois to już stała wartość na winiarskiej mapie. Do tego szeroka panorama szczepów od swojskiego Grenache i Syrah po unikatowe Terret czy Picpoul. Na przykładzie 10 świetnych win obejrzymy region z lotu ptaka. Zapraszam! – Wojciech Bońkowski

Szkoła Wina – nowe terminy!

Zapraszamy winomanów na poziomie zaawansowanym na arcyciekawe tematy – mniej znane regiony winiarskie Francji i Włoch, coraz modniejsze wina z Czech i Chorwacji, wina naturalne, jak pić wina klasy grand cru wydając trzy razy mniej. Na każdym spotkaniu osiem win wysokiej klasy wina przedstawi Wojciech Bońkowski.

Program Szkoły Wina Winicjatywy dla zaawansowanych (Poziom 3):

20 września (środa) – Włochy mniej znane – KUP BILET

4 października (środa) – Alzacja – BRAK MIEJSC

11 października (środa) – Czechy – KUP BILET

18 października (środa) – Mourvèdre / Carignan – KUP BILET

25 października (środa) – Chenin Blanc – KUP BILET

8 listopada (środa) – wina naturalne – KUP BILET

15 listopada (środa) – Langwedocja – KUP BILET

22 listopada (środa) – Chorwacja – KUP BILET

29 listopada (środa) – krytycy winiarscy – komu wierzyć? – KUP BILET

6 grudnia (środa) –  zamienniki słynnych apelacji – KUP BILET

 

Termin: środy 18:00–20:00

Prowadzenie: Wojciech Bońkowski

Koszt jednego spotkania: 160 zł

Kup bilet na spotkanie – kliknij przycisk poniżej

Liczba biletów bardzo ograniczona – w każdym spotkaniu bierze udział maks. 14 osób. Szczegółowa lista win zostanie ogłoszona ok. 10 dni przed każdym spotkaniem. Organizatorzy zapewniają odpowiednią salę degustacyjną, profesjonalne kieliszki degustacyjne, spluwaczki, itd. Rezerwacja biletu jest jednoznaczna z akceptacją regulaminuZgodnie z art. 38 pkt. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o Prawach Konsumenta (Dz.U. 2014 r. poz. 827), Użytkownikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w trybie art. 27 wspomnianej wyżej ustawy.

Wszystkie bilety wyprzedane – brak wolnych miejsc