Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Against The Wind 2009

Komentarze
World’s End Against The Wind Napa Valley Cabernet Franc Reserve 2009
Kto by się spodziewał?

World’s End Against The Wind Napa Valley Cabernet Franc Reserve 2009

Zdumiewające wino. Kalifornia, a szczególnie Napa Valley zdążyła nas już przyzwyczaić do wysokiej jakości swojego Cabernet Sauvignon, ale Cabernet Franc? Ten szczep trudny w uprawie, trudny w odbiorze, używany zwykle jako przyprawa z uwagi na bardzo mocne nuty ziemiste, ziołowe?

A jednak udało się zrobić światowej klasy CabFranka na kalifornijskiej ziemi. W sporej mierze dzięki temu, że jego autor, słynny garażowy winiarz Jonathan Maltus, sławę zdobył swoimi winami z Saint-Émilion takimi jak Le Dôme, które zawiera aż 80% Cabernet Franc i które właśnie zgarnęło notę 100/100 punktów od Roberta Parkera za rocznik 2010.

Tego Le Dôme nie piłem, ale nie może być dużo lepsze od Against The Wind. Wino jest fantastycznie skoncentrowane, masywne, a jednak wcale niemęczące, Cabernet Franc nadaje mu wręcz chłodny charakter. Każdy łyk bierze się do ust z myślą „to niemożliwe” i z każdym łykiem okazuje się możliwe – zrobienie wina tak gęstego bez cienia alkoholu, tak drobnoziarnistego bez żadnej nuty beczkowej. I to w Kalifornii! Na tle tych emocji cena wydaje mi się całkiem atrakcyjna, choć jest to wino samo w sobie bardzo drogie (186 zł, ale do końca marca cena obniżona do 156 zł; kupisz u importera Wine Express w sklepie internetowym i stacjonarnym w Gdyni oraz w Vinoteque w Sopocie).

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera w ramach degustacji współorganizowanej przez Winicjatywę na płatne zlecenie Wines of California.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.