Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Woodhaven Chardonnay 2010

Komentarze

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Michał Misior

  Niezła równowaga, ale wszędobylska popłuczyna po puszce i panosząca się chemiczność wcale mu nie pomaga. 1/5

 • Krzysztof Dobryłko

  Malo owocowy, lekko chemiczny nos. Słaby syropowaty smak. Malo kwasowosci. Krotkie. 1

 • Wojciech Bońkowski

  Znów lekko przetworzony aromat owoców z puszki, ogólnie słdokie w smaku, choć nie od cukru. Młodość ma już dawno za sobą. Jak spod tej samej matrycy co wiele innych win kalifornijskich tego panelu. **

 • Maciek Gontarz

  bardzo intensywny nos, ale wciąż te same aromaty – przoduje brzoskwinia na przemian z ananasem, koniec nosa chemiczny (petrol). wyraźna słodycz w ustach, przy jednoczesnym braku kwasowości. nieciekawe. pokraczne. 1/5

 • Erik

  sweet peach syrup, insignificant nose of ivy, slight bitter aftertaste score of 2

 • Kamil

  Niecały miesiąc temu miałem okazję pić jednego z kalifornijskich Chardonnay’ów.

  Był to Woodhaven Chardonnay 2010.

  Ogólnie Chardonnay uznawany jest za wino dość komercyjne, jako szczep szybko podbił serca miłośników wina na całym świecie. Z reguły jest winem prostym, owocowym w zapachu oraz w zależności od winemaker’a cięższe lub lżejsze w smaku.

  Ten konkretny Chardonnay z Kalifornii szczególnie przypadł mi do gustu, gdyż okazał się inny niż wszystkie jakie do tej pory piłem. A dodatkowo butelka była otwierana (obok wielu innych, które opróżnione zostały tamtego wieczoru) z okazji 10-tej rocznicy ślubu moich przyjaciół z Wrocławia.

  Po odkorkowaniu i nalaniu do kieliszka wyczuwalny jest bogaty, owocowo maślany zapach, a w tle czuć pieczoną gruszkę i dojrzałego banana. Podobne aromaty można spotkać w winach z tego szczepu pochodzących z Chille. W smaku wino jest świeże i eleganckie, gdybym próbował tego wina podczas „ślepej degustacji” nigdy bym nie zgadł że to Chardonnay z Kalifornii. Nigdy nie zapomnę tego wina.

  Dale mu 4*, ponieważ utkwił mi w pamięci i okazał się inny niż wszystkie inne.