Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Wittmann Riesling 100 Hügel 2011

Komentarze
Wittmann 100 Hugel Riesling Trocken 2011.
W latach parzystych jest ciepło.

Weingut Wittman Rheinhessen Riesling trocken 100 Hügel 2011

Do powszechnie przypisywanego Niemcom zamiłowania do porządku dostosowała się przyroda. Ostatnie roczniki układają się dla tamtejszych winiarzy w kratkę. W latach parzystych mało jest słońca, a wrześniowe deszcze stały się regułą. W takich warunkach rieslingi dają wina o delikatnym owocu i rozbudowanej kwasowej strukturze. Lata nieparzyste pełne są ciepłych, słonecznych dni, a w czasie wrześniowych zbiorów jest sucho. Wina z tych roczników pełne są owocu, a kwasowa struktura – mniej dominująca.

Podstawowy riesling Philipa Wittmanna 100 Hügel ma wszystkie cech ciepłego rocznika – bogatą cytrusową owocowość i delikatnie zarysowaną kwasową strukturę. Nie zadowoli on poszukiwaczy mineralnej głębi, ale przekona tych wszystkich, którzy obawiają się  rieslinga o zbyt wybujałej kwasowości. (39,75 zł, importer: Enoteka Polska, a do 6 maja w ramach majówkowej promocji to wino można kupić z dodatkową zniżką 6 lub 13%: szczegóły tutaj)

Źródło wina: zakup własny.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.