Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Srebrna Góra Cuvée

Komentarze
Winnica Srebrna Góra Cuvée 2012
Dobre, bo dobre. A przy tym polskie.

Winnica Srebrna Góra Cuvée 2012

Winnica Srebrna Góra to najgorętszy debiut tego lata. O tych winach już huczy blogosfera, temat jest zresztą wdzięczny – wino robiony przez kobietę na terenie męskiego klasztoru, dużej klasy polskie wino powstające właściwie na terenie miasta Krakowa, itd., itp.

Pełną recenzję produkcji Srebrnej Góry przedstawimy wkrótce. Tymczasem polecam Wam do kupowania i do radosnego picia najtańsze tutejsze wino – aseksualnie nazwaną „Cuvée”, czyli mieszankę tego, co tam sobie białego w winnicy rosło. Konkretnie był to Johanniter, Hibernal i Solaris, a dały razem wino zaskakująco cieliste, intensywne, pełne dobrej jabłecznej pulpy. Od pierwszego niucha czuć tu ewidentną klasą, nie ma tych myszy ganiających się po podłodze ani strukturalnych fuszerek na złączach, które stanowią problem tak wielu polskich win. Jest europejsko, przestrzennie, soczyście, a przyjemność tego wina wzmaga dodatkowo jego delikatna półwytrawność (8,6 g/l przy 13% alk.). Bardzo smaczne, a przy tym uczciwie wycenione. (39,90 zł, kupisz m.in. u oficjalnego dystrybutora win Srebrna Góra – Wina.pl).

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez dystrybutora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Krzysztof

    Czekamy na opinie o reszcie win, zwłaszcza o Pinocie i Rieslingu/Gewurztraminerze.