Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

#Wideo: jak otwierać wino musujące?

Komentarze

Jak otwierać wino musujące? Niby każdy to wie, ale zdarzają się niespodzianki. Na przykład wino zamknięte… agrafką albo sznurkiem. Pokazujemy wszystkie rodzaje zamknięć i jak je otwierać.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Mariusz

    a ja tu widzę że jest kręcenie butelką odwrotnie do ruch wskazówek zegara i sam sobie uświadomiłem, ze jak otwieram wino musujące to też tak kręcę butelką :-)

    • Wojciech Bońkowski

      Mariusz

      bo to bujda jest z tym kręceniem korkiem. chodzi tylko o to, żeby go nie urwać, ale w młodym winie to jest mało prawdopodobne

      • Mariusz

        Wojciech Bońkowski

        podczas pierwszej degustacji urwałem korek , ale jakoś tak wszystkich zagadałem i wpuściłem w głośną dyskusję, że na boku z trybuszonem resztki korka wyszły niepostrzeżenie

        • Mariusz

          Mariusz

          tak naprawde chodzi mi oto że jest większa siła kiedy się kręci butelkę pod prąd czyli odwrotnie do kierunku ruchu wskazówek zegara
          nie kręce korkiem po pierwszych doświadczeniach

          • Wojciech Bońkowski

            Mariusz

            „jest większa siła kiedy się kręci butelkę pod prąd”

            czy to jest zgodne z prawami fizyki? ;-)

  • Maria

    …”niech Ci winiarze idą do piekła ” Mistrz :)

    • JM

      Maria

      Rzeczywiście, jest się czym podniecać.

  • Witol

    Otwieraczem: http://www.google.com/patents/US6981431
    PS. Ale tylko przy niskim ciśnieniu.

  • LechM

    Ale
    najefektowniejsze otwieranie to sabraž – tu w wykonaniu mistrza, Kamila
    Prokeša z Moraw, świetnego winiarza, pedagoga na wydziale winiarstwa i
    winogrodnictwa MENDELU, producenta świetnych win, równiež musujacych.
    Jak wynika z tego filmiku, jego wina serwowano na Zamku Praskim podczas
    wizyty papieža Benedykta XVI http://www.youtube.com/watch?v=pH5eWFynlgM

  • Łukasz Kuszela

    Przy zamknięciach z drucikiem nigdy go nie zdejmuję, tylko luzuję i trzymam korek z całą konstrukcją, na zasadzie: więcej grzebania przy korku=większe prawdopodobieństwo niekontrolowanego wystrzału, otwieranie trwa dłużej a też zawsze uważałem, że korek z przytuloną kapsułką i drucikiem ładnie się prezentuje. A to głupie ciężkie żelastwo przy Primo Franco zawsze otwierałem popychając kciukiem samą dolną część do przodu. ‚jak wahadło’, przy tym jest najmniej wysiłku. Nożyka od otwieracza w życiu bym nie poświęcił na takie wyginanie jak na filmie! (zwłaszcza kiedy otwieracz jest cenniejszy od wina:)).

    • Wojciech Bońkowski

      Łukasz Kuszela

      Taki korkociąg typu pulltap kosztuje 15 zł, a poza tym nigdy mi się nic nie stało z jego nożykiem. Jego słabym ogniwem jest śruba łącząca świder z korpusem i najczęściej to w pierwszej kolejności się psuje. Wtedy należy wydać kolejne 15 zł ;-)

      A co do drucika, moim zdaniem bez zdjęcia drucika trudno naprawdę dobrze uchwycić korek. Przy korkach które same wychodzą nie ma to znaczenia, natomiast jeśli stawia opór i trzeba nad nim „popracować”, wg mojego doświadczenia łatwiej to zrobić bez drucika.

      • Łukasz Kuszela

        Wojciech Bońkowski

        aa pulltap, to tak, miałem na myśli alessi :P