Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Tesco Carignan 2011

Komentarze
Tesco Carignan 2011
Kulturka za 14,99 zł.

Tesco Côtes Catalanes Carignan 2011

Brylancik z Tesco. Superpijalne wino ze świetnym owocem, soczyście malinowe, megasmaczne. Po carignan można się spodziewać cierpkiego, rustykalnego potwora, ale tutaj został ugładzony, choć nie zaszminkowany.

À propos szminki – piłem to wino równolegle z pewnym Toro Crianza z innego marketu w tej samej cenie (14,99 zł). Toro nie dało się przełknąć z uwagi na karykaturalne nuty beczkowe, lakierniczą gorycz, suchość i alkohol. Tamto wino wyselekcjonowała pewna polska sieć specjalnie dla polskiego konsumenta, lubiącego tanią beczkę. To Carignan reprezentuje przeciwny biegun – lekkiego wina czerwonego opartego na czystym owocu bez zakłóceń. Wyprodukowano je według wskazań angielskich buyerów dla marketowego konsumenta w Wielkiej Brytanii. Różnica klas pokazuje jednocześnie przepaść pomiędzy kulturą wina tu i tam. (14,99 zł, kupisz w sklepach Tesco).

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Krzysztof O

  Gdyby to było wino z Biedronki to już by było ze 200 komentarzy:)

 • Jarek M

  Szkoda tylko, że nie we wszystkich sklepach Tesco można kupić cokolwiek ponad szmirę wyselekcjonowaną dla polskiego klienta i serwowaną niczym motyw wędrowny w co 2 markecie.

  Btw, które Toro z biedry?

  • Wojciech Bońkowski

   Jarek M

   Wkradł się błąd, bo było to paskudne Toro Crianza Tulga 2009

 • Paula Be.

  i szkoda, że niektóre sklepy czyszcząc magazyny wystawiają roczniki, które nie nadają się już do picia. W tym wypadku 2010, które świetnie sprawdza się jako ocet winny…

 • Zdjęcie profilowe Krzysztof Adamek
  Zdjęcie profilowe Krzysztof Adamek
  Nicetas

  A mój Carignan 2010 całkiem smaczny… :)

 • Dominik

  namierzyłem ostatnie 3 butelki po 10,40 zł :) Oczywiscie zgarnałem wszystkie :)

 • Zdjęcie profilowe sławomir czekaj
  Zdjęcie profilowe sławomir czekaj
  Sławek Czekaj

  Też zakupiłem za 10,59 i nie ma co gadać tylko pić to winko. Pinotage także w koszyku na jutro. Oraz Finest Howcroft Estate Cabernet Sauvignon 2009 dla Tesco. I z tym ostatnim mam kłopot bo dałem całe 13 PLN a w necie szukałem i w UK po 9 funciaków chodzi (chyba, że się mylę bo niestety angielskiego nie znam) i sie zastanawiam co jest nie tak?

  • Wojciech Bońkowski

   Sławek Czekaj

   W Anglii w tej chwili obowiązuje najwyższa akcyza na wino w Europie – £2.40 / butelka czyli prawie 8 razy wyższa niż w Polsce. Dlatego tanie wino marketowe zawsze będzie tańsze w PL niż w UK.

   • Zdjęcie profilowe sławomir czekaj
    Zdjęcie profilowe sławomir czekaj
    Sławek Czekaj

    Wojciech Bońkowski

    Dzięki, mam nadzieję, że będzie równie dobre co Carignan.

    • kamil

     Sławek Czekaj

     ja właśnie pije najtańsze wino z tesco w angli i powiedziawszy szczerze nie przypomina to wina tylko rozwodnioną tanią nalewkę. nie ma aromatu, jest cierpkie bez wyrazniego smaku a na finiszu czuć czarną porzeczkę do tego widać że barwione. 2,5 funta. szczerze w polsce za równowarośc tej kwoty kupił bym saugivon blanc o wyrażnym smaku i dobrze dobranym bukiecie. niestety po spróbowaniu wina kupionego w angli które niby produkowane po za jej granicami po dokładnym przejżeniu butelki jest wyprodukowana od podstawy wraz z zawartością w angli, już nawet w domowej produkcji wychodzą lepsze a tu taki syf

     • Witol

      kamil

      Skoro akcyza = 2,4 GBP to pije Pan wino za 0,1 GBP. Ja bym od wina za 50 groszy nie wymagał więcej poza tym, żeby było w butelce, a nie w torebce foliowej.

     • Wojciech Bońkowski

      Witol

      Dokładnie. A konkretniej Kamil pije wino sprzedawane poniżej kosztów. Czyli powinien się cieszyć że nie truje.

     • Witol

      Wojciech Bońkowski

      Okazuje się, że pan Kamil może pić właśnie wino brytyjskie: http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=276187373 Cena 2,48 jest poza promocjami. Koszt butelki i nalepki (już pomijając płyn) czynią ten zakup prezentem od firmy, z tym że półkowa polityka hipermarketów i dyskontów zakłada chyba sprzedaż pojedynczych produktów poniżej kosztów – dla przyciągnięcia klienta (u nas tę rolę spełnia piwo). W Polsce marki Tesco – Oggio czy Simply – można kupić za 10 zł, wydaje mi się, że tu bardziej sprawdzają się wina biało – np. sauv. blanc czy pino gris. A może by Winicjatywa zrobiła przegląd win firmowych Tesco – oferta jest dość stała, byłby praktyczny przewodnik bez narażania się na bolesne próby.