Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Gamay Noir 2011

Komentarze
Arcysmaczne gamay do białej kiełbasy.

Te Mata Estate Hawke’s Bay Woodthorpe Gamay Noir 2011

O gamay przypominamy sobie zazwyczaj w trzeci czwartek listopada, po czym w piątek rano jedynie ból głowy nie pozwala nam o nim zapomnieć. Na szczęście w Beaujolais powstają z niego też dużo poważniejsze niż nouveau wina, zawsze soczyste, o niskiej zawartości tanin, kwasowe, lekkie i zwiewne.

Takie jest też Te Mata Gamay 2011 – arcyrześkie, truskawkowo-poziomkowe, urocze i urzekające prostotą i lekkością, z tą jedynie różnicą, że nie powstaje w Burgundii, ale w Nowej Zelandii. To pierwsze butelkowane w 100% z tego szczepu wino w tym kraju i prawdopodobnie jedyne dostępne w Polsce. Świetne, lekkie i po stokroć soczyste wino. Absolutny must have do wielkanocnej białej kiełbasy. (Importer: Wine Express, cena 62 zł, do kupienia przez internet lub w sklepie firmowym w Gdyni)

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.